هفت نکته عجیب درباره اینترنت

اینترنت، این پدیده ای که تمام زندگی ما رو در بر گرفته، و شاید کمتر از ۱۰ سال باشه که وارد زندگی ما شده باشه ولی تونسته تمامی کارها و رفتار ما رو تحت تاثیر قرار بده. در زیر با ۷ مورد از عجایب این دنیای عجیب آشنا میشیم !

 7internet

 

۱-اولین دامنه ی ثبت شده دات کام

فکر میکنید چقدر دامنه ی مختلف تو دنیا هست ؟ فکر میکنید ۱۰ سال پیش چقدر بوده ؟ یا ۲۰ سال پیش چندتا بوده ؟ اصلا ۲۰ سال پیش هیچ دامنه ای وجود داشته ؟ مسن ترین دامنه ی دات کام ثبت شده دامنه ی سایت Symbolics.com . شرکت سیمبولیکس دامنشونو در ماه مارس سال ۱۹۸۵ ثبت کردند و مسن ترین و اولین دامنه ی دات کام ثبت شده است !

 

 

۲-اولین دامنه ی یک سوپر استار

واقعا پیش بینی این نکته در ۱۵ سال پیش که آنیده ی دنیا دست اینترنت خواهد بود کار سختی بوده. David Bowie اولین سوپر استاری بود که دامنه ای رو به اسم خودش ثبت کرد و سایت شخصی ای برای خودش افتتاح کرد.

 

 

۳-سنگین ترین سایت دنیا

World larget website

سایت ۲۸Fields ادعا میکنه که سنگین ترین سایت دنیا رو داره ! اگه به صفحه ی اول این سایت برید این سایت ادعا کرده که با یک اینترنت پرسرعت لود شدن این سایت چیزی در حدود ۱۲۰ روز طول میکشه ! من که همچین زمانی رو صرف این سایت نمیکنم ، ولی اگه کسی از شما خواست تا آخرش بره به منم بگه این سایت در باره ی چیه !

همچنین این سایت هم از نظر ارتفاع، بلند ترین سایت اینترنته که چیزی در حدود ۱۸ کیلومتر ارتفاع داره !

 

 

۴-صفحه ی ۴۰۴

این صفحه که تقریبا اکثر سایت ها و وبلاگ ها اون رو دارند، یکی از پر بازدید ترین صفحات اینترنته. این ارور هنگامی بروز میکنه که لینک مورد نظرمون در دسترس نباشه و یا پاک شده باشه. اگه دلتون میخواد بدونین که چرا این صفحه ۴۰۴ نام گرفته این پست رو بخونیدو البته شماره های دیگه ای هم نظیر ۴۰۳ و ۳۰۳ و ۳۰۲ و ۳۰۱ برای بقیه ارورها وجود داره ولی صفحه ی ۴۰۴ معروفترینشونه.

 

 

۵-مرورگر نت اسکیپ

شاید این مورد جزو عجایب خود اینترنت نباشه ولی تونست مسیر رسیدن به اینترنت رو متحول کنه. این مرورگر در سال ۹۴ نوشته شد و به عنوان یک برنامه برای کامپیوتر های خانگی مورد استقبال قرار گرفت. استفاده از مرورگر نت اسکیپ رو به افزایش بود که در سال ۹۵ مایکروسافت با انتشار اینترنت اکسپلورر و همراهی آن با ویندوز این دو شرکت را وارد نبردی جدی کرد. ولی از آنجایی که IE همراه با ویندوز ارائه میشد، جای نت اسکیپ رو گرفت و کم کم باعث ورشکستگی این شرکت شد. هرچند که مدتهاست که دیگه نت اسکیپ منشتر نمیشه ولی راه رو برای مرورگر دوست داشتنی فایرفاکس بازکرد.

 

 

۶- جوایز وبی

Webby Awards

یادمه ۶-۷ سال پیش که اینترنت هنوز خیلی وارد زندگیمون نشده بود، همیشه از سایتهایی که توی مجله ی کامپیوتر به عنوان برنده ی جایزه وبی معرفی می شنیدم بازدید میکردم و از همون موقع هم با این سایت آشنا شده بودم. جوایز وبی از سال ۱۹۹۶ هر ساله به تعدادی سایتها در زمینه های مختلف تعلق میگیره. و در هر زمینه هم ۲ سایت برنده میشه، یکی به انتخاب اعضا آکادمی وبی و یکی هم به انتخاب مردم.

 

 

۷-Google

اگه بخواهیم حتی یه لیست ۱ عضوه هم از عجایب اینترنت درست کنیم، اون یه دونه عضو فقط میتونه گوگل باشه. فقط یه لحظه اینترنت رو بدون گوگل تصور کنید : فاجعه ! گوگل چیزهایی رو به ما داده و کارهایی رو برای ما آسون کرده که حتی ما تصورش هم نمیکردیم. اینترنت بدون گوگل مثل زندگی کردن بدون آب خوردنه !

برچسب ها

مطالب پیشنهادی سرزده به شما

دیدگاه ها

۰
آموزش ثبت تصویر دیدگاه در گراواتار