آینده بلوتوث ۱

bluetooth 

کاربرد:
-ایجاد شبکه بی سیم بین کامپیوترها در محیط های کوچک که پهنای باند کمی مورد نیاز است.
– ایجاد ارتباط بی سیم با دستگاه های ورودی و خروجی کامپیوترهای شخصی، مانند صفحه کلید، چاپگر، موس و میکروفن.

– بلوتوث فروش زیادی در تلفن های سلولی داشته است که آنها را قادر ساخته که به کامپیوترها و PDAs و handsfree ها و بسیاری دیگر از دستگاه ها متصل شوند و به این ترتیب یک شبکه بی سیم LAN را ایجاد می کنند. به طوری که کنترل بی سیم ارتباط میان یک تلفن همراه و handsrree مشهورترین کاربرد آن می باشد.

-انتقال فایل (مثل عکس و voice و غیره) بین گوشی های موبایل و PDAs و کامپیوترها از طریق OBEX.

– جایگزین کردن ارتباطات سریال سیمی در :

– دستگاههای اندازه گیری و آزمایش
– ابزارهای پزشکی
– گیرنده های GPS
– وسایل کمک شنوایی
– در دستگاه های کنترل راه دور که سابقاً از تکنولوژی INFRARED در آنها استفاده می شد.
– اتومبیل و استفاده از تکنولوژی بلوتوث به عنوان free hands تلفن در آن
– کنترل از راه دور تلویزیون بجای اینفرارد
– کنترل بی سیم کنسول های بازی، مانند WII شرکت NINTENDO و PLAYSTATION سونی که هر دو قرار است در دسته های بازی بی سیم خود از این تکنولوژی استفاده کنند.

 

 

امنیت:

تهدیدات امنیتی مرتبط با فناوری بلوتوث:
با رعایت نکات ایمنی و بکارگیری پتانسل های خاصی نظیر “تائید” و یا “رمزنگاری” می توان یک محیط امین ارتباطی را ایجاد نمود که دارای شرایط ایمنی مساعدی باشد، تعداد زیادی از دستگاه هائی که از بلوتوث استفاده می نمایند از کدهای عددی کوچک موسوم به (Pin code) در مقابل رمزهای عبوری استفاده می نمایند و همین موضوع می تواند مشکلات امنیتی خاص خود را به دنبال داشته باشد. در صورتی که افراد غیرمجاز قادر به تشخیص و ردیابی یک دستگاه بلوتوث گردند، می توانند اقدام به ارسال پیام های ناخواسته نموده و یا حتی الامکان استفاده از دستگاه بلوتوث را غیر ممکن نمایند. یک مهاجم می تواند با استفاده از مکانیزم های موجود به اطلاعات موجود بر روی دستگاه مورد نظر دستیابی و حتی به آنان آسیب رساند.

 

 

حفاظت در مقابل تهدیدات:
غیرفعال کردن بلوتوث در زمانی که از آن استفاده نمی گردد. صرفاً در مواردی که قصد ارسال اطلاعات از یک دستگاه به دستگاه دیگر وجود دارد، می بایست پتانسیل بلوتوث فعال گردد و از فعال نمودن آن در سایر موارد اجتناب گردد.
استفاده از بلوتوث در حال نهان، با پیکربندی دستگاه مورد نظر در حالت نهان، سایر دستگاه ها قادر به شناسائی دستگاه مورد نظر نخواهند بود. این موضع باعث نمی گردد که دستگاه های بلوتوث قادر به برقراری ارتباط با یکدیگر نباشند. در چنین مواردی می توان دستگاه ها را “جفت” نمود. بدین ترتیب آنان می توانند حتی در حالت نهان نیز با یکدیگر ارتباط برقرارکنند.

برچسب ها

مطالب پیشنهادی سرزده به شما

دیدگاه ها

۰
آموزش ثبت تصویر دیدگاه در گراواتار