پیکربندی چند نمایشگر با یک رایانه

پیکربندی چند نمایشگر با یک رایانه

با نگاه به نمایشگرهای عریض، ناخودآگاه این موضوع به ذهن می‌آید که چقدر خوب می‌شد اگر رایانه‌های دسکتاپ به صفحات نمایش متعدد مجهز می‌شدند و اگر این صفحات عریض در کنار هم قرار بگیرند این پهنای حاصله تصویر چه فضای عالی را جهت کار با نوشته‌ها و مدارک عکسدار، چیدن پنجره‌ها در کنار هم و بازکردن صفحات گسترده و مقایسه آنها با یکدیگر را فراهم می‌آورند. در بسیاری از بازی‌های رایانه‌ای نیز شما قادرید در حالی‌که روی نمایشگر اول به بازی می‌پردازید، اطلاعات حیاتی مربوط به بازی را روی نمایشگر دوم ببینید.

 

۱- نصب کارت گرافیک روی صفحه نمایش

برای استفاده از ۲ صفحه نمایش، هر دو باید به‌صورت فیزیکی به رایانه متصل باشند. راحت‌ترین راه به‌کاربردن و نصب یک کارت گرافیک است که دارای ۲ درگاه اتصال نمایشگر باشد.

امروزه اکثر کارت‌های گرافیکی دارای ۲ درگاه اتصال DVI یا یک DVI و VGA یا هر دوی آنها به‌اضافه HDMI هستند. برای نصب کارت، درگاه x16 PCIe را روی مادربورد پیدا کنید و کارت گرافیکی را در آن جا بزنید. سپس هر دو صفحه نمایش خود را به اتصالات ویدئوی رایانه یا کارت گرافیک و کابل برق را نیز به برق متصل کنید. رایانه را روشن و بوت کنید.

 

۲- گرداننده‌های(درایورها) کارت گرافیک را نصب کنید.

 

۳ – هنگامی که نمایشگر دوم را نصب کردید، باید آن را به سیستم عامل خود بشناسانید. در ویندوز ویستا روی دسکتاپ کلیک راست کرده و به مسیر زیر بروید:‌

Display Setting\Personalize appearance and Sound

 

داخل پنجره ۲ تصویر نمایشگر می‌بینید: یکی بزرگ مشخص شده با عدد ۱ و دومی کوچک با عدد ۲. روی نمایشگر دومی کوچک تیره راست کلیک کرده و Attached را انتخاب کنید تا فعالش کنید. حالا گزینه زیر را تیک بزنید:

Extend my windows desktop onto this monitor

منبع:noorportal.net

برچسب ها

مطالب پیشنهادی سرزده به شما

دیدگاه ها

۰
آموزش ثبت تصویر دیدگاه در گراواتار