مشاهده اسناد PDF بدون نصب آکروبات

antipdf

اگر یک کاربر کامپیوتر عادی باشیم، احتمالا همانند ۹۹درصد از افراد دیگر، یک نرم افزار PDFخوان روی سیستم مان نصب شده است. اما آیا می دانستید که می شود بدون نصب نرم افزار و یا بدون نیاز به سایت های انلاین تنها با استفاده از مرورگر اینترنتی گوگل کروم اسناد PDF را روی کامپیوتر دید؟

با این ترفند خیلی سریعتر هر فایل و سندPDF را با سرعت بسیار باالا باز کنید و از ان لذت ببرید

در این راهنما به محیط کروم در ویندوز می پردازیم اما می توان آن را در لینوکس و مک نیز به کار برد.
روی هر فایل PDF که می خواهید کلیک راست کرده و گزینه Open With را انتخاب کنید. اگر این گزینه را در منو ندیدید، روی فایل مورد نظر به جای کلیک راست، از کلید ترکیبی Shift و کلیک راست استفاده کنید.

در پنجره باز شده می توان انتخاب کرد که فایل های PDF را با چه چیزی مشاهده کنید، متاسفانه گوگل کروم در فهرست فایل ها نمایش داده نمی شود. روی دکمه Browse کلیک کنید و سپس به مسیری که گوگل کروم نصب شده است، بروید. اگر مسیر نصب شده کروم را نمی دانید، روی آیکون میانبر آن کلیک راست کرده و گزینه Properties را انتخاب کنید. در فیلد Target می توان آدرس را یافت و همان را در پنجره قبلی کپی کرد.

بعد از این که فایل chrome.exe را به عنوان فایل باز کننده PDF انتخاب کردید، کار به اتمام می رسد. حالا با دوبار کلیک کردن روی فایل PDF، مستقیما گوگل کروم اجرا می شود. اگر این ترفند برایتان کار نمی کند، در کروم به مسیر about:plugins بروید و مطمئن باشید که گزینه Chrome PDF Viewer انتخاب شده است.
در این ترفند از نگارش dev گوگل کروم استفاده شده است، اما احتمالا می تواند در نگارش های پیشین و ثابت گوگل نیز اجرا شود.

منبع : TakeDel.com

برچسب ها

مطالب پیشنهادی سرزده به شما

دیدگاه ها

۰
آموزش ثبت تصویر دیدگاه در گراواتار