آموزش بافت شال گردن و هدبند

آموزش بافت شال گردن و هدبند,آموزش بافت هدبند,آموزش بافت هدبند ساده

در این قسمت آموزش بافت شال گردن و هدبند را برای شما خانمها خوش ذوق و شیک پوش در نظر گرفتیم می توانید برای هدیه به عزیزانتان نیز آنها را ببافید ،  چرا که کاری که توسط خود شما بافته می شود علاوه بر منحصر به فرد بودن ، احساس و انرژی شما را نیز با خود منتقل خواهد کرد امیدواریم خوشتان بیاد و با نظرهاتون ما را در بهتر شدن سایت یاری نمایید.متشکریم

این شال گردن و هدبند یکی از طرح های  زیبایی است که آموزش آن را در زیر می بینید :

اندازه ها و وسایل مورد نیاز :

هدبند :

سایز : تک سایز
دور سر : حدودا ۵۵ cm
پهنا : ۱۲ cm
کاموا کلفت : ۱۰۰ گرم
میل سایز ۱۲ mm
اندازه میل و کاموا باید طوری باشد که ۷ دانه در کشباف انگلیسی پهنای ۱۰ سانتیمتر را باشد.

شال گردن گرد :

سایز : تک سایز
دور گردن : حدودا ۵۴ cm
ارتفاع : ۳۰ cm
کاموا کلفت : ۳۰۰ گرم
میل سایز ۱۲ mm
اندازه میل و کاموا باید طوری باشد که ۷ دانه در کشباف انگلیسی پهنای ۱۰ سانتیمتر را باشد.

آموزش بافت شال گردن و هدبند,آموزش بافت هدبند,آموزش بافت هدبند ساده

نکته:بافت ابری یعنی بافتی که همه از زیر باشه ، ۱ دونه نبافته یعنی ۱دونه رو از میل دوم به اول میارین فقط بدن اینکه ببافین و ژته یعنی یکی اضافه کردن ،ضمنا شال گردن گرد رو اگه با میل جدا ببافی که دیگه گرد نیست

کشباف انگلیسی (پشت و جلو):

رج ۱ : یه دونه ابری، * ۲ تا یکی از زیر ، ۱ ژوته ، ۱ دونه را بنافته از رو بگیرید * ، فاصله بین *-* را تا جایی که ۳ تا دونه باقی بمونه تکرار کنید ، با دو تا یکی از زیرو ۱ دونه ابری تمام کنید .
رج ۲ : یه دونه ابری ، * ۱ ژوته ، ۱ دونه را بنافته از روبگیرید، ۱ژوته با ۲ دونه دیگر را با هم از زیر می بافیم * ، فاصله بین *-* را ۲ دور کامل تکرار کنید ، با ۱ ژوته ، ۱ دونه بدون بافت از رو ، ۱ دونه ابری تمام کنید .
رج ۳ : ۱ دونه ابری ، *۱ژوته با ۲ دونه دیگر رابا هم از زیر می بافیم ، ۱ ژوته ، ۱ دونه را نبافته از رو بگیرید* ، فاصله بین *-* را تا جایی که ۳ تا دونه باقی بمونه تکرار کنید . ۱ژوته با ۲ دونه دیگر رابا هم از زیر می بافیم ، با ۱ دونه ابری تمام کنید.

کشباف انگلیسی (روی میل گرد ):

رج ۱ : * ۱ ژوته ، ۱ دونه را نبافته از رو بگیرید ،یکی زیر * ، فاصله بین *-* را تکرار کنید .
رج ۲ : * ۱ ژوته با ۲ دونه دیگر را با هم از رو می بافیم ، ۱ ژوته ،۱ دونه را بنافته از رو بگیرید * ، فاصله بین *-* را تکرار کنید .
رج ۳ : * ۱ ژوته ، ۱ دونه را نبافته از رو بگیرید ،۱ژوته با ۲ دونه دیگر رابا هم از رو می بافیم * ، فاصله بین *-* را تکرار کنید .
رج دوم و سوم را تا بالا تکرا رکنید .

بافت هدبند :

۱۰ دونه در میل سایز ۱۲ سر بیندازید . طبق کشباف انگلیسی پشت و جلو ببافید ( توضیح بالا ) . وقتی اندازه کار ۵۵cm شد ( یا به اندازه دلخواه ) بعد از ۳ رج کشباف انگلیسی ، رج بعدی را طبق دستور زیر ببافید : ۱ دونه ابری ، * یکی رو ، ۱ ژوته با ۲ دونه دیگر را با هم از زیر می بافیم*، فاصله بین *-* را تکرار کنید تا جایی که ۲ دانه باقی بماند ، حالا با یکی رو و یکی ابری تمام کنید . سپس دانه ها را کور کنید . حالا کار را از وسط بپیچانید و درز آن را از داخل بدوزید ، برای اینکه پیچ وسط سر جایش بماند چند کوک کوچک بزنید .

بافت شال گردن :

۳۸ دونه در میل گرد سایز ۱۲ سر بیندازید . کشباف انگلیسی برای میل گرد را ببافید ( توضیح بالا ) تا جایی که اندازه کار حدود ۳۰ شود .بعد از ۲ رج کشباف انگلیسی طبق دستور زیر ادامه دهید : یکی زیر ، * ۱ژوته با ۲ دونه دیگر رابا هم از زیر می بافیم ، یکی رو * ، فاصله بین *-* را تکرار کنید تا جایی که فقط ۱ دونه بماند ، با یکی از زیر تمام کنید . سپس دونه ها را کور کنید .

مطالب پیشنهادی سرزده به شما

دیدگاه ها

۰
آموزش ثبت تصویر دیدگاه در گراواتار