بیماری ام اس و ازدواج

عکس بیماری ام اس و ازدواج,عکس بیماری ام اس ازدواج,عکس بیماری ام اس

بیماری ام اس و ازدواج

بیماری ام.اس طول عمر افراد را تحت تاثیر قرار نمی دهد!

بیماری ام اس و طول عمر

ایسنا، علوم پزشکی ایران – بسیاری از بیماران مبتلا به ام.اس می توانند زندگی عادی خود را دنبال کنند زیرا این بیماری طول عمر را تحت تاثیر قرار نمی دهد.

دکتر ” کتایون علیخانی ” متخصص مغز و اعصاب و دبیر علمی دومین کنگره بین المللی ام. اس در مصاحبه اختصاصی با خبرنگار ایسنا، ضمن اشاره به این مطلب گفت : در انجمن ام.اس ایران تاکنون ۷ هزار بیمار ثبت نام شده اند و پیش بینی می شود که آمار واقعی مبتلایان به این بیماری به ۲۰ تا ۳۰ هزار نفر برسد.
وی در خصوص مشخصات بیماری ام.اس گفت : این بیماری نوعی اختلال سیستم اعصاب مرکزی است که عمدتا افراد جوان خصوصا خانمها را با میانگین سنی ۲۰ تا ۴۰ سال درگیر می سازد.
دکتر علیخانی در ادامه با اشاره به ام.اس به عنوان یکی از مهمترین دلایل ناتوانی افراد یاد آور شد : این بیماری گاهی بسیارخوش خیم است، ولی گاهی نیز درجاتی از ناتوانی را برای فرد مبتلا رقم می زند.
دبیر علمی دومین کنگره بین المللی ام.اس تصریح کرد : متاسفانه این اختلال عصبی درمان قطعی ندارد؛ اما با استفاده از داروهای موجود می توان سیر بیماری را تاحدی کنترل کرد که فرد بتواند زندگی عادی خود را دنبال کند.
این متخصص مغز و اعصاب در نهایت ضمن تاکید بر نقش استرس روحی و استرس شدید فیزیکی بر بروز حمله ام.اس خاطر نشان کرد : تجربه نشان داده که گرما نیز یکی از عوامل تشدید علایم این بیماری است.
لازم به یادآوری است بیماری ام.اس مسری و ارثی نیست و دلیل بروز آن تا به حال کاملا شناخته نشده است.

بیماری ام اس و ازدواج

۲۷ درصد مبتلایان به ام.اس هرگز ازدواج نمی کنند
ایسنا، علوم پزشکی ایران – براساس مطالعات صورت گرفته درانجمن ام. اس ایران ۲۷ درصد بیماران مبتلا به ام. اس هرگز ازدواج نمی کنند.

به گزارش خبرنگار ایسنا، واحد علوم پزشکی ایران براساس یک پژوهش صورت گرفته روی سه هزار و ۴۹۰ بیمار مبتلا به ام .اس توسط دکتر ” هومن پارسی ” و همکارانش در خصوص بررسی وضعیت تاهل مبتلایان به این بیماری مشخص شد ۹۵۲ نفر از بیماران (‌۲۷ درصد ) هرگز ازدواج نمی کنند، ۱۴۷ نفر ( ۴ درصد) از همسر خود جدا شده و به تنهایی زندگی می کنند و یک درصد بیماران نیز به علت ناسازگاری با همسر خود (به دلیل بیماری ) ترجیح می دهند طلاق بگیرند؛ اما در عین حال ۶۸ درصد بیماران نیز با همسر خود زندگی می کنند.
محققان ضمن نتیجه گیری از این پژوهش، با استناد به آمار رو به افزایش تمایل به جدا شدن از همسر در مبتلایان ام . اس به لزوم استفاده از مشاوره خانواده در استحکام بخشی به وضعیت خانواده این بیماران تاکید می کنند.

آیا بیماران ام اس می توانند ازدواج کنند؟

ممانعتی دراین مورد وجود ندارد ولی قبل از ازدواج باید صادقانه این بیماری را به همسر آینده خود اطلاع دهند چرا با وجود راحت بودن کنترل این بیماری ولی گاهی اوقات امکان داردمنجر به ناتوانی شود.
استرس باید در بیماران مبتلا به ام اس کنترل شود چرا که استرس باعث بدتر شدن حال بیمار می شود.

بیماری ام اس و ازدواج

دکتر قره گوزلو، متخصص مغز و اعصاب در گفتگو با باشگاه خبرنگاران گفت: فرد جوانی که به ام اس مبتلا شده و تحت درمان قرار دارد، وقتی تصمیم به ازدواج می گیرد می خواهد بداند که آیا این بیماری مشکلی برای بچه دار شدن او به وجود می آورد؟ و آیا این بیماری واگیر دارد یا خیر و آیا ابتلای فرزند یا همسرش به ام اس وجود دارد؟

وی با بیان اینکه بیماران ام اس می توانند ازدواج کنند گفت: ممانعتی دراین مورد وجود ندارد ولی قبل از ازدواج باید صادقانه این بیماری را به همسر آینده خود اطلاع دهند چرا با وجود راحت بودن کنترل این بیماری ولی گاهی اوقات امکان داردمنجر به ناتوانی شود.

دکتر قره گوزلو ادامه داد: احتمال انتقال این بیماری به فرزند زیاد است، اگر بگوییم از هر ۱۰۰ نفر یک نفر به ام اس مبتلا می شود، فردی که به ام اس مبتلا است احتمال ابتلای فرزندش ۵ درصد است بنابراین توصیه می شود برای افراد مبتلا به ام اس یک یا ۲ فرزند کافی است.

وی افزود: این بیماری طی حاملگی کنترل خوبی پیدا می کند و خطر بیماری ام اس کمتر می شود بنابراین خانم ها بهتر است در سنین پایین تر بچه دار شوند و قبل از بچه دار شدن حتمأ با پزشک مشورت کنند.

مطالب پیشنهادی سرزده به شما

دیدگاه ها

۰
آموزش ثبت تصویر دیدگاه در گراواتار