زناشویی سالم

zanashoie salem

 

رابطه جنسی زن و مرد یکی از ارکان مهم روابط زناشویی میباشد که به جرئت می توان گفت بی تو جهی و یا حتی کم توجهی به آن می تواند از عوامل فرو پاشی بنیان خانواده باشد.چه بسا طبق آمار و تحقیقات انجام شده متاسفانه بی توجهی به این مسئله یکی دلایل مهم طلاق در ایران می باشد که از دلایل آن می توان به نبود آ گاهی کافی در این زمینه و گاه تفکرات غلط در مورد این نیاز ضروری بشر اشاره کرد..از آنجا که تمایلات جنسی افراد مانند هر نیاز دیگر در انسان نیاز به پاسخ و برآورده شدن به گو نه ای صحیح دارد رعایت نکات زیر میتواند در بر آوردن این نیاز موثر و مفید واقع شود:
۱.رابطه جنسی نباید بصورت اجباری و تحمیلی باشد
 
بگذارید این رابطه خودبخود اتفاق بیوفتد چرا که اجبار در رابطه جنسی ایجاد اضطراب می کند بگونه ای که باعث کاهش تمایلات جنسی در فرد می شود.بنابر این یک رابطه جنسی معقول هنگامی لذت بخش خواهد بود که بگذاریم خود بخود اتفاق بیوفتد.پس در رابطه جنسی راحت برخورد کنید و از آن لذت ببرید.

۲.تفکر صحیح داشتن در مورد رابطه جنسی
 
به خود این اجازه را بدهید که یک رابطه جنسی را بطور کامل تجربه کنید و از ان لذت ببرید. به این معنی که احساس گناه را از خود دور کنید و هیچ قضاوتی در آن لحظه در مورد رابطه خود و همسرتان نداشته باشی و تنها سعی کنید از رابطه تان لذت برده و تنها به آن لحظه فکر کنید نه به دقایقی قبل و یا بعد.
۳.برقراری ارتباط عاطفی کلامی و تماسی قبل از رابطه
 
برای اینکه در هنگام رابطه جنسی احساس امنیت و آرامش داشته باشی و اعتماد همسرتان را بدست آورید بهتر است قبل از ایجاد رابطه جنسی خیلی راحت و رک احساساتتان را در آن لحظه نسبت به همسرتان بیان کنید و برای ایجاد احساس همدلی بیشتر با همسرتان دستان هم را گرفته و همدیگر را در آغوش بگیرید و بگذارید عشق و علاقه تان ابراز شود.خواسته هایتان را نسبت به همسرتان بیان کنید ولی در آن لحظه شکوه و گلایه ها را کاملافراموش کنید و تنها به بیان خواسته ها و علایق تان بپردازید و همواره به یاد داشته باشید که
” برای داشتن یک رابطه عاطفی طولانی مدت نیاز به یک حافظه کوتاه مدت در رختخواب است!”
۴ .گاهی لازم است تمایلات جنسی را بیدار کنید
 
در روابط زناشویی طولانی مدت اغلب تمایلات جنسی تحلیل می رود و کارهای روزمره جایگزین روابط عاطفی و جنسی زن و مرد می شود به گونه ای که ان تمایلات اولیه در دو طرف بیرنگ می شود. در اینجاست که باید به نو آوری روی آورد.منظور از نو آوری رفتن به سفرهای آنچنانی و…. نیست. گاهی تنها قدم زدن با همسرتان در کنار ساحل و یا یک بازدید دو نفره از یک بنای تاریخی و گاهی حتی خواندن شعری در هنگام خواب می تواند این تمایل کم رنگ را بیدار کند و حتی میتوا نید همسرتان را صدا بزنید و به او بگویید که دوستش دارید.این بیان عاطفی می تواند آغاز یک رابطه لذت بخش در زندگی زناشویی باشد.
۵ .خودتان و جسمتان را دوست داشته باشید
 
هرگز به این نیندیشید که دیگر جذابیتی برای همسرتان ندارید اینکه چاق هستید یا لاغر یا اینکه اندام زیبایی ندارید همه این تصورات مانع از برانگیخته شدن تمایلات جنسی شما میشوددر واقع تصورات منفی از خود باعث کاهش اعتماد بنفس و سرکوب تمایلات جنسی میشود و مانع از لذت بردن از رابطه جنسی می شود پس بیاموزید که خود را و اندامتان را دوست بدارید.و همواره به این بیاندیشید که همسرتان شما را با همین ویژگی ها دوست دارد و از بودن در کنار شما و داشتن رابطه جنسی با شما لذت می برد.
۶ .اطاق خواب محلی امن برای کسب آرامش و راحتی شماست
 
بسیاری از افراد اطاق خواب را با محل کار اشتباه می گیرند! و در هنگام رابطه جنسی بسیار جدی برخورد می کنند بهتر است شرم و حیا را کنار بگذارید و بشاش و خوش رو باشید. اگر شخصی عبوس و جدی هستید و نمی توانید در هنگام رابطه جنسی راحت برخورد کنید بهتر است دیدتان را در مورد رابطه جنسی با همسرتان عوض کنید و به آن به عنوان لذت واقعی و زیبا که حق طبیعی شماست بنگرید که مانند هر نیاز دیگری در انسان باید پاسخ داده شود.پس میتوانید با داشتن یک رابطه جنسی خوب با همسرتان از زندگی در کنار هم لذت ببرید.
۷ .همواره به همسرتان عشق بورزید
 
در نظر داشته باشید که رابطه جنسی تنها یک عمل تکراری و کوتاه مدت نیست.بلکه همواره باید یک رابطه عاطفی و طو لانی مدت بین زن و مرد در طول روز بر قرار یاشد.همواره به هم عشق بورزید.همدیگر را در آغوش بگیرید و احساساتتان را نسبت به هم بیان کنید.رابطه عاطفی در طول روز باعث بر انگیخته شدن تمایلات جنسی و لذت بخش تر شدن رابطه جنسی می شود.پس همواره همدیگر را دوست داشته باشید ببوسید و در آغوش بگیرید.
۸ .رعایت ایمنی در رابطه جنسی
 
برای جلوگیری از بارداری و یا حتی جلوگیری از بیماریهای مقاربتی از شیوه هایی استفاده کنید که نگرانی شما را تا حد ممکن کم و کمتر کند چرا که نگرانی و اضطراب مانع از لذت بردن از رابطه جنسی میشود..استفاده از کاندوم یک شیوه مناسب برای کاهش نگرانی و اضطراب شماست.
۹ .تا حد ممکن زندگی آرام و دور از استرس داشته باشید
 
هر گونه دغدغه و اضطراب در انسان می تواند تمایلات جنسی را سرکوب کند.بنابر این همواره سعی کنید خود را از هر گونه عامل استرس زا دور نگه دارید.و نه تنها برای آرامش خود در زندگی اهمیت قائل شوید بلکه عامل آرامش دهنده به همسرتان نیز باشید.
۱۰ .همواره سالم و تندرست باشید و به سلامت جسمی و روحی خود بیشتر اهمیت دهید
 
افرادی که از رابطه جنسی مناسب و کافی برخوردار هستند کمتر به بیماریهای افسردگی مبتلا می شوند.علت آن است که همواره بین تمایلات جنسی و سلامت روحی شخص رابطه مستقیمی وجود دارد.بگونه ای که افراد افسرده در روابط جنسی بسیار ضعیف برخورد می کنند و از تمایلات کمتری برخوردارند و بر عکس افرادی که از شرایط روحی سالمی برخوردار هستند تمایلات جنسی بیشتری دارند.بنابراین گاه میتوان تمایلات جنسی را ملاکی برای سلامت روحی افراد در نظر گرفت.. پس برای داشتن یک رابطه جنسی سالم نیاز به انرژی و تندرستی و روحیه ای سالم است بنا بر این داشتن برنامه غذایی منظم ورزش و استراحت کافی و بر خورداری از زندگی شاد و آرام در سلامت روحی و جسمی و جنسی فرد ضروری و لازم می باشد.
 
منبع:www.starzzz.blogfa.com
برچسب ها

مطالب پیشنهادی سرزده به شما

دیدگاه ها

۰
آموزش ثبت تصویر دیدگاه در گراواتار