مایع منی نجس است

مایع منی نجس است,مایع منی مرد,مایع منی چگونه است

مایع منی نجس است

چنانچه میدانیم افسردگی یکی از شایع ترین مشکلات روحی روانی عصر حاضر است که تعداد کثیری از افراد را در دام خود کشیده است. محققان و پژوهشگران علوم بهداشتی همواره بر آن بوده اند تا کلیه عوامل موثر بر افسردگی را کشف وبا ارائه راهکارهای درمانی موثر آرامش و شادی رابه زندگی افراد بازگردانند . تاثیر مایع منی بر زنان از آنجایی که قرباینان افسردگی را بیشتر زنان تشکیل داده اند یکی از حوزه های پژوهشی در درمان افسردگی بررسی رابطه بین مایع انزال مرد و کیفیت حالات خلقی زنان در هنگام انجام رابطه قرار گرفته است.

مایع منی مرد

به اعتقاد برخی از محققان زنانی که در هنگام انجام رابطه جنسی امکان دریافت مایع منی را در بدن خود بطور مستقیم و بدون کاندوم داشته اند کمتر علائم افسردگی از خود نشان داده اند لذا میتوان استنباط کرد جذب مایع منی در بدن زن پیامدهای مثبت روحی خلقی میتوانسته ایجاد کرده باشد. منظور از مایع منی توده آبکی شیری رنگی است که از غدد و بخش های ارگان جنسی ترشح و در هنگام انزال از مجرای ادار مرد خارج میگردد .

مایع منی چگونه است؟

برخی ترکیبات مایع منی شامل تستسترون ، استروژن ، پرولاکتین ، هورمونهای تحریک کننده فولیکول و .. میباشند که بسیاری از انها قابل جذب در بدن زن هستند ( بنزیگر ۱۹۸۳ ) که از میان آنها تستسترون و استروژن قابل جذب درواژن زن هستند ( ریگ ، ۱۹۷۷) و گفته شده تستسترونی که در واژن ریخته میشود سریعتر از تستسترون بر سطح پوست جذب میگردد ( وستر ۱۹۸۰) به منظور بررسی رابطه بین مایع منی و افسردگی ، تیم تحقیقاتی دانشگاه نیویورک در آلبانی از ۲۹۳ دانشجوی دخترداوطلت دعوت به عمل اورد تا مورد آزمایش قرار گیرند .

از این جامعه آماری سوالاتی در مورد تعداد دفعات رابطه جنسی ، نوع رابطه ، استفاده یا عدم استفاده از کاندوم ، آخرین انجام رابطه جنسی ، پرسیده شده و متعاقباً تست افسردگی ” بک ” از انها به عمل امد.

مایع منی مردان

نتایج تحقیق نشان داد دخترانی که برای انجام رابطه جنسی از کاندوم استفاده کرده بودند بیشن از افرادی که بدون کاندوم مبادرت به سکس داشتند علائم افسردگی از خود نشاند میدادند از سویی احتمال انجام رفتارهایی چون خود خودکشی نیز در دخترانی که سکس بدون کاندوم داشتند کمتر از دخترانی که با کاندوم سکس داشتند گزارش شده بود . نتیجه دیگر این تحقیق نشان داد دخترانی که بدون کاندوم سکس داشتند بطور متوسط دو برابر دسته ای که از کاندوم برای سکس استفاده میکرند سکس می داشتند.

مایع منی مردان

نظر ناظران این تحقیق بر این است که اگر چه شاید رابطه قطعی بین وجود مایع منی در واژن و بهره وری از پیامدهای شیمیایی آن در بدن جهت مقابله یا کاهش افسردگی نتوان تصور کرد و عوامل دیگری در کنار این عامل دست اندر کار یا مداخله گر میتوانند باشند لیکن نتایج خود این تحقیق نیز قابل تامل میتواند باشد

پر واضح است که تنها علت کم بودن افسردگی در زنانی که سکس بدون کاندوم دارند الزاماً تاثیرات مایع منی در بدن انها شاید نباشد و سایر فاکتورهای مداخله گر در این راستا باید مورد بررسی قرار گیرند.لذا تحقیقات بیشتری در ایندست در حال انجامند تا با امکان کنترل سایر عوامل مداخله گر، به قطعیت تاثیر مایع منی در بالابردن حالات خلقی زن بتوان ایمان آورد.

مایع منی نجس است

از سویی نباید خطرات انتقال بیماری های مقاربتی را در فرایند انجام رابطه جنسی بدون کاندوم از نظر دور داشت علی الخصوص درانجام روابط جنسی با شریک جدید که از سلامت زندگی جنسی هنوز اطمینان حاصل نگردیده است انجام رابطه جنسی بدون کاندوم میتواند پیامدهای منفی بیش از نتایج مثبت ببار آورد. مضافاً به اینکه گفته شده حضور مایع انزال در واژن برای زنانی که زمینه سرطان رحم دارند تحریک زا و مشکل آفرین میتواند قلمداد گردد.

تاثیر منی در کاهش تهوع

اندر فوائد ورود مایع منی مرد در بدن زن بد نیست اشاره ای نیز بر خاصیت ” ضد تهوع گونه گی ” اسپرم برای زنان حامله داشته باشیم .

به گزارش گردن گالوپ علت تهوع در زنان مقابله طبیعی بدن زن با شرایط بیگانه و درهنگام وجود وحضور ماده خارجی و تصور عفونت از آن داشتن است . لذا در هنگام بارداری به دلیل ورود اسپرم به داخل بدن ، حالت دفاعی در بدن شکل پذیرفته و باانجام عمل تهوع سعی در دفع یا رفع مینماید . برای برخی درمانگران این تصور بوجود آمد که شاید بتوان این بار با اضافه کردن همانچیزی که بدن با آن به مقابله پرداخته ، میزان و سطح مقاومت بدن نسبت به انرا بالا برده علائم تهوع را در این دسته از زنان کاهش داد. بنابر این ، این دسته از محققین پیشنهاد کرده اند که با انجام سکس دهانی و وارد کردن اسپرم مرد به بدن شاید بتوان به این امر فائق آمد. نکته قابل ذکر اینکه هر اسپرمی کارکرد مشابه در بدن زن حامله ایفا نمیکند و حتماً بایستی اسپرمی مردی وارد بدن زن گردد که زن از او حامله بوده و مشابهت اسپرمی مهیا باشد.

آیا مایع منی خوردنی است ؟

اگر صریح بخواهیم بگوئیم ، خیر موارد دفعی از بدن خوردنی نیستند ، ضمن آنکه از نظر مذهبی این مایع نجس میباشد فلذا خوردن آن حرام است

مایع منی در زنان

از خانمها سه مایع خارج میشود:

۱- ترشحاتی که دائمی است و وظیفه تمیز نگه داشتن دهانه واژن از آلودگیها را دارد. رنگ این ترشحات در افراد سالم معمولا سفید رنگ است. این مایع پاک است و با خروج آن نه وضو باطل میشود و نه غسل جنابت واجب. این مایع به هنگام ملعبه (بازی جنسی) کمی بیشتر ترشح میشود.

۲- مایع ارضاء: این مایع در هنگام ملعبه شدید، به شرطی که مرد وظایف خود را هنگام مجامعت به خوبی انجام دهد از پیشابراه زن (محل خروج ادرار) با فشار خارج میشود. مقدار آن بسته به میزان مصرف آب و مایعات دیگر در خانمها متفاوت است، و از یک تا دو فنجان متغیر است.
وظیفه این مایه تغییر فاز قلیایی محیط واژن و دهانه آن است، زیرا اسپرم در چنین محیط قلیایی میمیرد، همچنین با لزج کردن این منطقه عمل دخول را تسهیل می بخشد. رنگ این مایع نیز بی رنگ می باشد.
نظر مراجع عظام راجع به این مایع و خروج آن در رابطه با پاک بودنش و وجوب غسل متفاوت است، توصیه میشود عزیزان از مراجع خود استفتاء کنند.
برخی معتقدند این مایع در حکم مایع مذی (مایع پیش از احتلام) مردان است و پاک بوده و بواسطه آن غسل جنابت واجب نمی شود

مایع منی خانمها

۳- مایع احتلام یا در اصطلاح فقهی منی: این مایع در خانمها زمانی خارج می شود که زن و مرد هر دو وظایف خود را هنگام مجامعت به خوبی انجام داده باشند، و در اصطلاح گفته میشود زن به اوج لذت جنسی (اورگاسم) رسیده است. ترشح این مایع معمولا در حین دخول یا پس از آن همراه با انقباض ماهیچه های سرینی (باسن)، از غدد پروتال موجود در لوله رحم، صورت می گیرد. پس از اورگاسم، سست شدن بدن و یک احساس رضایتبخشی برای خانمها را نیز به همراه دارد. در اکثر خانمها این مایع از دهانه واژن خارج نمیشود و رنگ آن سفید بوده.
این مایع نجس بوده و با خروج آن، اصطلاحا زن جنب شده و باید غسل جنابت انجام دهد.
توجه: زن و مرد پس از دخول (چه از دُبُر و چه از قُبُل) هر دو جنب میشوند، حتی اگر مایع احتلام از آنها خارج نشود.

توجه: شایان ذکر است که در مورد مایع دوم یعنی مایع ارضاء، این فقط یک اصطلاح است که بین سکسولوژها رواج دارد و ربطی به خود ارضایی خانمها و خروج مایع از آنها ندارد. همانطور که در پایان پاسخ اشاره شد، این مایع، مایع پیش از احتلام است.

مطالب پیشنهادی سرزده به شما

دیدگاه ها

۰
آموزش ثبت تصویر دیدگاه در گراواتار