آموزش آرایش انواع چشم

آرشیو : آرایش چشم

در این مقاله آموزش آرایش انواع چشم را به تفکیک شکل ظاهری چشم های را برای شما دوستان عزیز و گرامی آماده کرده ایم امیدواریم که مورد استفادتون قرار بگیرد.

 

آموزش آرایش انواع چشم

آموزش آرایش انواع چشم

 

هر مدل چشمی که دارید این مقاله برای شما مناسب خواهد بود. در این مقاله سعی کردیم انواع آرایش چشم اعم از سایه، خط چشم و ریمل را برای انواع مختلف چشم آموزش بدهیم. در ادامه با یک بانو همراه باشید.

پیش از هر چیز باید نقاط مهم آرایشی چشم را بشناسید:

چشم ها به پنج قسمت تقسیم می شوند :

۱-  روی چشم

۲-  گوشه ی داخلی چشم

۳-  زیر تاج ابرو

۴-  زیر آرک ابرو ( زیر قله ی ابرو )

۵-   گوشه ی خارجی چشم و زیر ابرو

 

گریم و آرایش انواع چشم :

۱-  افرادی که بالای چشمشان پف دارند :

آموزش آرایش انواع چشم

آرایش انواع چشم ها

 

دقیقا روی پف چشم را سایه ی تیره می زنیم . تن رنگ های قرمز ، آجری ، قهوه ای مایل به قرمز و صورتی پف چشم را چند برابر می کنند در نتیجه از رنگهای دودی ، زیتونی ، آبی ، و قهوه ای که تن قرمزی ندارد استفاده می کنیم . ریمل را به گوشه ی خارجی چشم می زنیم وترجیحا خط چشم نمی کشیم.

 

۲-  افرادی که هم پلک بالا و هم پلک پایین شان افتادگی دارد:

 

آموزش آرایش انواع چشم

عکس انواع آرایش چشم

 

ابتدا چشم را به دو قسمت تقسیم می کنیم .( منظور خط فرضی است که بطور عمودی از مردمک چشم می گذرد ) خط چشم پلک بالا را از گوشه ی خارجی چشم می کشیم و خط چشم پلک پایین را از نیمه ی داخل چشم می کشیم . سایه را از گوشه ی خارجی چشم به سمت بالا می کشیم. ریمل را از گوشه ی خارجی چشم می زنیم. نیمه ی داخلی چشم را مداد بژ و نیمه ی خارجی را مداد دودی می کشیم.

 

۳-  افرادی که فقط پلک بالایشان افتادگی دارد :

 

آموزش آرایش انواع چشم

انواع آرایش سایه چشم

 

ابتدا چشم را به دو قسمت تقسیم می کنیم . خط چشم پلک بالا را از گوشه ی خارجی چشم می کشیم . خط چشم پلک پایین را از جایی که مژه شروع می شود تا جایی که تمام می شود می کشیم . ریمل را گوشه ی خارجی چشم می کشیم و سایه را از گوشه ی خارجی چشم به سمت بالا می کشیم .

 

۴-  افرادی که فقط پلک پایین شان افتادگی دارد :

 

آموزش آرایش انواع چشم

انواع آرایش چشم و ابرو

 

چشم را به دو قسمت تقسیم می کنیم . خط چشم پلک پایین را از نیمه ی داخلی می کشیم . خط چشم پلک بالا را کامل می کشیم . سایه و ریمل را هم کامل می زنیم . نیمه ی خارجی چشم پایین را مداد بژ می کشیم .

 

۵-  افرادی که چشم های گرد دارند :

 

آموزش آرایش انواع چشم

 

ابتدا چشم را به دو قسمت تقسیم می کنیم . خط چشم پلک بالا را به سمت خارج می کشیم و خط چشم پایین را خیلی کم لابلای مژه ها می کشیم. برای کم کردن گردی چشم داخل چشم را نیز مداد دودی می کشیم و ریمل را هم گوشه ی خارجی چشم می زنیم .

 

۶-  افرادی که چشم های برجسته و درشت دارند :

 

آموزش آرایش انواع چشم

 

چشم را به سه قسمت تقسیم می کنیم . خط چشم پلک بالا را دو سوم از گوشه ی خارجی چشم می کشیم. خط چشم پلک پایین را از جایی که مژه شروع می شود تا  جایی که مژه تمام می شود می کشیم . سایه را از رنگهای سرد انتخاب می کنیم . ریمل را هم به نیمه ی وسط چشم می زنیم .

 

۷- افرادی که چشم های خمار و بادامی دارند :

 

آموزش آرایش انواع چشم

 

داخل چشم پلک پایین را مداد دودی می کشیم . خط چشم پلک بالا را تقریبا هلال می کشیم و ریمل را کامل می زنیم . سایه را هم به شکل هلال کار می کنیم.

(همین طور چشم های بادامی به خمار نزدیک است که خط چشم بالا را هلال کار می کنیم و ریمل از گوشه ی خارجی چشم تا وسط چشم زده می شود و خط چشم پایین را از جایی که مژه شروع و تمام می شود می کشیم .)

 

۷-  افرادی که استخوان بالای چشمشان برجسته است :

 

آموزش آرایش انواع چشم

 

چشم را به سه قسمت تقسیم می کنیم . خط چشم بالا و پایین هر دو را از خارج دو سوم می کشیم . روی برجستگی استخوان سایه ی تیره و قسمت فرو رفته را سایه ی روشن استفاده می کنیم و داخل چشم را مداد بژ و ریمل را گوشه ی خارجی چشم می کشیم . اگر زیر چشم هم گودی داشت سایه ی روشن کار می کنیم.

 

۹- افرادی که پوست پلکشان افتادگی دارد :

 

آموزش آرایش انواع چشم

 

خط بالا رانمی کشیم . نواحی ای که پوستش آزاد است همانطور که چشم باز است سایه ی تیره می زنیم ( زیتونی ها و سدری های تیره) بعد چشم را می بنیدیم و نقاطی را که سایه نخورده سایه ی روشن کارمی کنیم و سپس داخل چشم را مداد بژ می کشیم . خط چشم پلک پایین را از جایی که مژه شروع می شود تا جایی که تمام می شود می کشیم .

 

و اما چگونگی از بین بردن گودی زیر چشم:

 

آموزش آرایش انواع چشم

 

داخل گودی را سایه ی روشن استفاده می کنیم. اگر کبودی داشت از سایه ی نارنجی در حد کم استفاده می کنیم.

به طور کلی برای چشم های کوچک و ریز از سایه های روشن و براق و همین طور برای چشمهای درشت از رنگهای مات وتیره استفاده می کنیم.

 

منبع : یک بانو

گردآوری » آرایش چشم

برچسب ها

مطالب پیشنهادی سرزده به شما

دیدگاه ها

۰
آموزش ثبت تصویر دیدگاه در گراواتار