چگونه با لپ تاپ مان به سفر برویم؟

travel-lap

لپ تاپ با توجه به سفرهای حرفه ای و کاری جزء جدایی ناپذیر بسیاری از سفرهای امروز هستند. همین مساله به بروز استرس و اضطراب منجر می شود که در برخی مواقع هم نتیجه آن سرقت لپ تاپ و مهم تر از آن اطلاعات شخصی است. بنابراین امنیت سفر اینجا خیلی مهم می شود. خب ماجرا خیلی هم پیچیده نیست.
اگر لپ تاپ شما در سفر به سرقت برود کار تمام است. احتمالا زندگی تان از دست خواهد رفت. از آمار سرقت لپ تاپ ها در ایران اطلاعی نداریم، اما نشان می دهد که فقط در فرودگاه های آمریکا هر هفته ۱۲۰۰۰ لپ تاپ گم می شود. ۹۷ درصد لپ تاپ های سرقت شده هیچ وقت پیدا نمی شوند.
بنابراین اگر لپ تاپ تان را از دست بدهید، احتمالا باید با آن خداحافظی کنید. حال چه کنیم تا احتمال گم شدن یا به سرقت رفتن لپ تاپ مان را کم کنیم. از کیف های لپ تاپ تابلو استفاده نکنید.
بعضی کیف های لپ تاپ بشدت نشان می دهند که آهای مردم درون این کیف یک لپ تاپ است! بیایید مرا بدزدید! این کیف ها می تواند هدف مناسبی برای سارقان باشد. به جای آن می توانید از یک کیف متفاوت یا یک کوله پشتی استفاده کنید.
لپ تاپ را درون چمدان با بقیه بار و وسایل قرار ندهید. ممکن است در حمل و نقل آن توجه کافی به کار برده نشود و به کامپیوتر شما آسیب برسد. کامپیوتر را روی پای خودتان قرار بدهید نه کنارتان یا بالای سرتان. سارقان به راحتی آن را از کنارتان بلند می کنند، بدون این که متوجه شوید. ممکن است فردی دیگر کیف را اشتباهی بردارد. بخصوص در هنگام شلوغی، استرس و فشار جمعیت.
همچنین شما باید قبل از سفر به فکر این باشید که اگر بلایی سر کامپیوترتان آمد، از قبل پیش بینی های لازم را انجام داده باشید. از اطلاعات خود پشتیبان بگیرید. اغلب افراد حال و حوصله پشتیبان گیری از اطلاعات را ندارند.
اما سفر یک ریسک بزرگ است. بنابراین قبل از سفر وقت بگذارید و از اطلاعات تان پشتیبان گیری کنید. پسوردهای قوی برای کامپیوتر انتخاب کنید تا دسترسی به اطلاعات آن سخت شود.
نام، مدل و شماره سریال لپ تاپ تان را یادداشت کنید و در جای امنی نگهداری کنید تا اگر لپ تاپ شما به سرقت رفت و پیدا شد، براساس آن بتوانید کامپیوتر خودتان را شناسایی کنید.
سارقان معمولا سعی می کنند که شکل ظاهری لپ تاپ ها را تغییر دهند تا قابل شناسایی نباشند. اگر روی کامپیوترتان علامت شناسایی ویژه ای تعبیه کنید که فقط خودتان از آن مطلع باشید از طریق آن می توانید لپ تاپ کشف شده را شناسایی کنید. همان طور که لپ تاپ ها زیادتر شده اند آمار سرقت آنها نیز بیشتر شده است. مراقب باشید که کامپیوتر و از آن مهم تر اطلاعات خودتان را به خاطر سهل انگاری از دست ندهید.

برچسب ها

مطالب پیشنهادی سرزده به شما

دیدگاه ها

۰
آموزش ثبت تصویر دیدگاه در گراواتار