مرتب‌سازی = افزایش بهره‌وری

مرتب‌سازی = افزایش بهره‌وری

فرض کنید هر روز وسایل روی میز کارتان را برمی‌دارید، از آنها استفاده می‌کنید و مجددا روی میز قرار می‌دهید. اگر در این کار دقت لازم را نداشته باشید مطمئنا طی روز چند بار محل قرارگیری وسایل شما روی میز جا‌به‌جا می‌شود و اگر این عمل یک هفته تکرار شود، احتمال دارد وسیله‌ای که در سمت راست میز قرار داشته است حالا در سمت چپ میز گذاشته شده باشد! مشابه این جا‌به‌جایی در هارد‌دیسک نیز مشاهده می‌شود.

سکتورهای هارد‌دیسک نیز هنگام دسترسی به فایل‌ها و فراخوانی نرم‌افزارهای مختلف مورداستفاده قرار می‌گیرند و گاهی اوقات نیز پس از استفاده در سر جای خودشان قرار نمی‌گیرند. تکرار این عملیات در هارد‌دیسک نیز موجب می‌شود تا سکتورها کاملا جا‌به‌جا شوند و دسترسی به آنها به مراتب سخت‌تر و نیازمند اتلاف وقت بیشتری بشود. نرم‌افزار Advanced Defrag برای رفع این جا‌به‌جایی طراحی شده است. به‌کمک این نرم‌افزار سکتورهای هارد‌دیسک شما بررسی می‌شود و سکتورهای جا‌به‌جا شده در سرجای خودشان قرار می‌گیرند. به‌این ترتیب همه‌چیز مرتب می‌شود و سکتورهای مربوط به اطلاعات به‌هم پیوسته در کنار یکدیگر قرار داده می‌شود. این عمل موجب می‌شود تا هنگ‌های تصادفی سیستم‌عامل کاهش یابد و دسترسی به اطلاعات نیز در مدت زمان کوتاه‌تری صورت گیرد.

افزایش بازدهی سیستم‌عامل، پاکسازی رجیستری ویندوز، مرتب‌سازی لحظه‌به‌لحظه، محیط کاربری آسان، پشتیبانی از حافظه‌های ذخیره‌ساز جانبی و قابلیت اجرا در تمام نسخه‌های سیستم‌عامل ویندوز برخی از امکانات این نرم‌افزار به‌شمار می‌روند.

http://www.advanceddefrag.com/AdvancedDefrag_Setup.exe

منبع:jamejamonline.ir

برچسب ها

مطالب پیشنهادی سرزده به شما

دیدگاه ها

۰
آموزش ثبت تصویر دیدگاه در گراواتار