آموزش پخت شیرینی مالاکوف ( شیرینی شارلوت )

آموزش پخت شیرینی تر مالاکوف

آموزش پخت شیرینی مالاکوف

مواد لازم

بیسکویت قاشقی – ۲۰ عدد

خامه – ۲۵۰ گرم

کره – ۱۲۵ گرم

پودر بادام پوست گرفته – ۱۲۵ گرم

عرق بهارنارنج – ۳ تا ۴ قاشق سوپخوری

شکر – ۱۰۰ گرم

پودر قند – ۴ قاشق سوپخوری

طرز تهیه

برای تهیه  مالاکوف یا همان شارلوت با کرم بادام به قالبی احتیاج داریم که دیواره آن از کف آن جدا شود. قالب متناسب با مواد را کمی چرب کرده ، بیسکویت ها را به طور ایستاده دور قالب می چینیم . چند عدد بیسکویت در کف قالب به شکل بعلاوه [+]  قرار می دهیم .کره را در حدی که نرم شود گرم می کنیم .حال شکر را در کره ریخته ، بهم میزنیم تا شکر حل شود و کره کاملا نرم و لطیف گردد .

بادام ها  را مخلوط می نمائیم و عرق بهار نارنج را به آن اضافه کرده ، بهم می زنیم . این مایه را کنار می گذاریم . خامه را در ظرف لعابی یا فلزی می ریزیم و ظرف خامه را روی یخ قرار می دهیم ، خامه را با همزن به هم می زنیم تا زمانی که کمی سفت شود . پودر قند را کم کم با خامه مخلوط می کنیم و عمل هم زدن را ادامه می دهیم تا خامه سفت شده فرم بگیرد ، به حدی که دیگر از قاشق نریزد .

۳ تا ۴ قاشق از خامه را کنار می گذاریم ، بقیه خامه را با مایه کره و بادام که آماده نموده ایم  مخلوط می کنیم و آن را درداخل قالبی که در آن  بیسکویت چیده ایم می ریزیم و با پشت قاشق روی آن مواد  را صاف می کنیم. قالب را یک ساعت در یخچال قرار می دهیم تا کرمی که تهیه کرده ایم خودش را بگیرد. بعد قالب را از یخچال بیرون می آوریم و ظرف گود متناسبی را روی دهانه قالب قرار می دهیم . دور قالب را باز می کنیم و شارلوت را با احتیاط در ظرف بر می گردانیم .

خامه ای را که کنار گذارده ایم در قیف می ریزیم و روی مالاکوف را با آن و توت فرنگی تزئین می نمائیم .

مالاکوف چیست ؟ نوعی شارلوت با کرم بادام می باشد.

گردآوری : گروه آشپزی سرزده
منبع:groohashpazi.blogfa.com

برچسب ها

مطالب پیشنهادی سرزده به شما

دیدگاه ها

۰
آموزش ثبت تصویر دیدگاه در گراواتار