این همسران همیشه مراقبند!

wives2-always-mraqbnd

 

نمی توانید ازدواج کنید بدون این که با همسرتان تناسب شخصیتی و فکری و اخلاقی داشته باشید. بهترین و ماندگارترین حالت ازدواج وقتی است که شما و همسرتان بهم تشابه داشته باشید. چنین ازدواجی با کمترین تنش و دردسر همراه است.

 

در مطالب قبلی ویژگی های مختلف شخصیتی را بررسی کردیم و گفتیم چه کسی به درد چه کسی می خورد. این بار نوبت آدم های همیشه مراقب است تا سراغشان برویم و شخصیت شان را تحلیل کنیم و بگوییم چه کسانی بهترین گزینه ازدواج با آنها هستند.

 

چه کسی مراقب است؟

افراد دارای شخصیت مراقب از استقلال زیادی برخوردارند. آنها معتقدند خودشان بلدند گلیم شان را از آب بیرون بکشند و به توصیه و مشاوره دیگران نیازی ندارند. آنها می توانند از خود مراقبت کنند و معمولا در تصمیم گیری ها ترس و اضطراب و دغدغه ندارند. با این حال چنین شخصیتی در برخورد با دیگران متوجه و هشیار است و قبل از برقراری ارتباط با اشخاص همه جوانب را در نظر می گیرد.

 

او همیشه اوضاع را تحت کنترل دارد، سعی می کند به همه چیز اشراف داشته باشد و از جزئیات جریانات دور و برش با خبر باشد. شخصیت مراقب به حالت و اعمال خودش اشراف دارد و برای هر کاری که انجام می دهد دلایل موجهی دارد. به همین دلیل، وقتی مورد انتقاد قرار می گیرد به خوبی از خود دفاع می کند. او انتقاد را جدی می گیرد و درباره اش خوب فکر می کند اما تسلیم انتقاد کننده نمی شود.

 

آنها مسئولیت پذیرند و برای ازدواج گزینه بسیار مناسبی به حساب می آیند. می توانید به آنها تکیه کنید و خیالتان راحت باشد که کنترل امور را به دست می گیرند و با تدبیر و توجه تمام اوضاع را مدیریت می کنند.

 

با او چطور باشید؟

در معاشرت های اجتماعی سعی کنید خودی نشان بدهید. همسر «مراقب» شما از این که سررشته امور را به دست بگیرید استقبال می کند.

 

همیشه به او توجه کنید. نگذارید حس کند از او فاصله گرفته اید، از جلوی چشمش دور شده اید و یا به او بی اعتنایی می کنید. او در این حالت ممکن است عصبی شود و دلخوری پیش بیاید.

نرم و آرام از او انتقاد کنید. نگذارید احساس کند همه موجودیتش را زیر سوال برده اید.

 

شخصیت مراقب معمولا بسیار با اعتماد به نفس، مستقل، محکم و قاطع است. با این حال به شدت به احترام و توجه شما نیاز دارد. باید به او قدرت دهید و او را بالا ببرید. او با همه هوش و ذکاوت و استقلالی که دارد، دنبال جلب توجه همسرش است. برای چنین شخصیتی صداقت و وفاداری اهمیت فراوانی دارد و باید بدانید که او شاید دیر به اطرافیانش اعتماد کند اما اگر کمی هشیار باشید و تلاش کنید، می توانید امین او باشید.

 

شخصیت مراقب همانطور که از نامش پیداست، اهل احتیاط و خویشتن داری است. این خصلت را به حساب بی تفاوتی او نگذارید. ممکن است کمی طول بکشد تا او احساسات عمیقش را با شما در میان بگذارد. اگر ارتباط شما با او محکم و با ثبات است به او اطمینان کنید.

 

بهترین راه برخورد و انتقاد از شخصیت مراقب این است که بدون انتقاد و بدون مقصر قلمداد کردن او احساساتتان را با او در میان بگذارید. بگویید به او اهمیت می دهید و خواهان روابط بهتر هستید.

 

همسر مناسب مراقب ها 

با همه مواردی که گفتیم، زندگی با مراقب ها کار راحتی به نظر می رسد. کافیست آنها را بپذیرید، بهشان اعتماد به نفس و قدرت بدهید و توجه و تحسین تان را بی دریغ نثارشان کنید. همسر «مراقب» شما قطعا قدر این محبت شما را خواهد دانست و با حمایتی همه جانبه از شما، زندگی شیرینی برایتان فراهم می کند.

 

افراد مهرطلب، بااعتماد به نفس و پرشور گزینه های بسیار خوبی برای زندگی با «مراقب» ها هستند. درباره ازدواج یک مراقب با پرشور باید به این نکته اشاره کنیم که شخصیت مراقب اگر محافظه کاری را چاشنی زندگی اش کند، برای یک فرد پرشور کسل کننده خواهد شد. بنابراین ازدواج این دو، به صورت مشروط می تواند توام با خوشبختی باشد.

منبع: تبیان

برچسب ها

مطالب پیشنهادی سرزده به شما

دیدگاه ها

۰
آموزش ثبت تصویر دیدگاه در گراواتار