بوسه زناشویی

bose

 

اگر چشم، مدخل روح باشد، آنوقت می توان گفت که لب هم راهرو ذهن اسـت. ما افکار خود را با یک لبخند انتقال می دهیم، عشق را در کلمات می گنجانیم و احساس خود را با بوسه ابراز می نماییم.
در یک بوسه مطالب عمیقی وجود دارد که بیان آن ها از توان واژه ها بیرون است.

نـویسنده کتاب “عشق و رابـطه جنسی”، دکتــر جان فری مـعتقد است : بوسیدن هنر است و نشان دهنده یک نوع بیان فردی و کاملاً شخصی از عشق و محبت می باشد.

بوسه های دوران اول آشنایی ها بسیار در خاطره ها ماندگار هستند ، زیرا زوجین برای اولین بار به هم نزدیک می شوند و طبیعی است که کمی مضطرب شده و عصبی شوند.

بوسه را ، شاید بتوان تنها عمل دو جانبه و منصفانه دانست که در یک آن، کام هر دو طرف را شیرین می سازد.
زمانی که احساس می کنید تمایل دارید تا همسرتان را ببوسید این کار را انجام دهید، لازم نیست حتماً صبر کنید تا سلیقه او را بهتر بشناسید، او را ببوسید و به مرور زمان می توانید او را بهتر بشناسید.

یکی از مواردی که زیبایی بوسه را چند برابر می کند این است که در همه جا قابل درک بوده و تقریبا یک رفتار عمومی میان آدمیان می باشد بوسه در شرایط مختلف می تواند معانی متفاوتی را در بر داشته باشد، به همین دلیل برای انواع بوسه ها، نام های مختلفی انتخاب کردند. به عنوان مثال: بوسه از روی دوستی، بوسه از روی احساس عشق و محبت، بوسه بعنوان بخشی از معارفه و … بوسه آتشین !

در هنگام بوسیدن احساس خوبی به ما دست می دهد و دانشمندان معتقدند که حس انسان به گونه ای است که در صورت تجربه یک بوسه منتظر بوسه ی بعدی خواهد بود. آدمی، زمانی که در وضعیت بوسیدن قرار می گیرد ، غدد موجود در داخل دهان و لب هایش، ماده شیمیایی را ترشح می کنند که همین ماده سبب ایجاد تمایل فرد به ادامه بوسیدن می شود. بیشترین گیرنده های حسی در ناحیه لب ها قرار دارند.

پزشکان و روانپزشکان آلمانی در پی پژوهش های گسترده خود در این باره به این نتیجه رسیده اند که افرادی که صبح قبل از ترک خانه ، همسر خود را می بوسند کمتر دچار بیماری می شوند! همچنین افرادی که پس از بوسیدن خانه را ترک می کنند، کمتر احتمال وقوع تصادف دارند ، ۲۰ تا ۳۰ درصد در آمد بیشتری نسبت به سایرین دارند و به طور متوسط ۵ سال بیش از هم سن و سال های خود عمر می کنند.

دکتر آرتور سازبو یکی از افرادی که در این تحقیقات نقش فعالی داشته معتقد است یکی از دلایل اصلی موفقیت تعداد بسیار زیادی از افراد این است که روز خود را با یک نگرش مثبت و دلچسب شروع می کنند و چه چیز می تواند مانند یک بوسه در انسان یک نگرش مثبت ایجاد کند.

یک بوسه عاشقانه، بهترین روش برای ریلکس شدن و از بین بردن استرس محسوب می شود. زمانی که لب ها در حالت بوسیدن قرار می گیرند، تقریباً دهان حالت لبخند زدن را به خود می گیرد، و از آنجایی که احساسات و حرکات بدنی انسان با هم ارتباط نزدیکی دارند، تقریباً غیر ممکن است که یک نفر هم لبخند بزند و هم استرس داشته باشد.

در عین حال باید به این نکته هم توجه داشت که تنفس در زمان بوسیدن عمیق تر می شود ، عضلات چشم شل شده و در راحت ترین حالت خود قرار می گیرند. این امر بهترین تکنیک برای قطع ارتباط با دنیای پر هیاهوی بیرونی و ریلکس شدن است.
یک بوسه عمیق و طولانی به شدت متابولیسم بدن را افزایش می دهد و سبب می شود تا مواد قندی با سرعت بیشتری در بدن سوزانده شوند. میزان کالری مصرفی، به شدت بوسه بستگی دارد.

بوسیدن به شما کمک می کند تا قدرت ماهیچه های فک و چانه همچنان حفظ شود، به همین دلیل میزان ایجاد چین و چروک در آنها ، کاهش پیدا می کند .

در حین بوسیدن، قلب تندتر می تپد و ضربان آن افزایش پیدا می کند، در این زمان آدرنالین بیشتری آزاد شده و خون با سرعت بیشتری به تمام نقاط بدن پمپاژ می شود. می توان اظهار داشت که بوسیدن از جمله بهترین تمرین های قلبی – عروقی است.

بوسه تکلیف شما را تا حد زیادی با طرف مقابل روشن می کند. در حین بوسیدن می توانید نیازهای جنسی همسرتان را ارزیابی کنید و ببینید تمایلی به ادامه ارتباط دارد یا خیر.

یک بوسه عاشقانه می تواند حس خوبی را در شما ایجاد کند. به صورت تئوری می توان این موضوع را این چنین توضیح داد که در زمان بوسیدن، خوشحال هستید و وقتی هم که خوشحال باشید احساس خوبی نسبت به خودتان پیدا خواهید کرد و این امر سبب افزایش اعتماد به نفس و عزت نفس شما می شود.

در کل، بوسیدن جا و مکان خاص و آداب ویژه ندارد، در هر نقطه از منزل، یا در اتومبیل یا در گردش … هستید و اشتیاق به سراغ تان آمد ، می توانید همسرتان را ببوسید: بدون تکلف ، تصنع و ریا

parsianforum.com

برچسب ها

مطالب پیشنهادی سرزده به شما

دیدگاه ها

۰
آموزش ثبت تصویر دیدگاه در گراواتار