بهبود سریع آسیب دیدگی شانه با ورزش

 بهبود سریع آسیب دیدگی شانه با ورزش

بهبود سریع آسیب دیدگی شانه با ورزش
به هنگام فعالیت های ورزشی مانند والیبال، فوتبال، اسکی و مانند اینها امکان صدمه دیدن بسیار است. یکی از شایع ترین صدمات در رفتگی شانه می باشد. روشهایی برای بهبودی سریعتر برای شما نوشته ایم.
در موارد شدید در رفتگی، عروق و اعصاب ناحیه نیز درگیر می‌شوند. علامت اصلی در رفتگی شانه شامل دردشانه و قسمت فوقانی بازو می‌شود که با حرکت تشدید می‌شود. حرکات زیر را می‌توانید پس از بهبود آسیب‌دیدگی انجام دهید تا دوره نقاهت خود را کوتاه کنید.

 

بهبود سریع آسیب دیدگی شانه با ورزش

 حرکت اول:
در مقابل چارچوب در بایستید و دست خود را به حال قائم نگه دارید. با پشت مچ دست خود به چارچوب در فشار وارد کنید و بکوشید دست خود را به سمت چارچوب فشار دهید. ۵ ثانیه فشار را حفظ و سپس رها کنید. این حرکت را ۱۰ مرتبه و ۳ بار در روز تکرار کنید.
 حرکت دوم:
 همانند حرکت قبل در مقابل چارچوب بایستید. با این تفاوت که این بار جلوی مچ دست خود را به چارچوب چسبانده و سعی کنید با کف دست خود به آن فشار وارد کنید. ۵ ثانیه در همین وضعیت بمانید. این حرکت را ۱۰ مرتبه و ۳ بار در روز انجام دهید.
 حرکت سوم:
یک بالش را بین سینه و بازوهایتان بگیرید و سعی کنید با بازوهایتان آن را به سمت سینه بفشارید. این فشار را برای ۵ ثانیه حفظ کنید. این حرکت را نیز ۱۰ مرتبه و ۳ بار در روز انجام دهید.

 

منبع : jamejamonline.ir

گردآوری : گروه ورزشی سرزده

برچسب ها

مطالب پیشنهادی سرزده به شما

دیدگاه ها

۰
آموزش ثبت تصویر دیدگاه در گراواتار