ورزش در خانه با برنامه ۱۰-۱۰-۱۰

آرشیو : ورزش عمومی

 exercise1-program-home

آیا ورزش می کنید؟ آیا وقت کافی برای رفتن به باشگاه ورزشی و یا پارک ندارید؟ دلتان می خواهد درمنزل خودتان ورزش کنید؟ اگر جوابتان مثبت است، متن زیر را بخوانید.

 

 

ورزش در خانه

 

یک راه مناسب برای تناسب اندام برای افرادی که زندگیشان پرمشغله است، ورزش کردن سه بار در هفته و هر بار ۱۰ دقیقه (برنامه ۱۰-۱۰-۱۰) در منزل می باشد. به عبارت دیگر مجموعا ۳۰ دقیقه در سه روز هفته ورزش می کنید و این ۳۰ دقیقه برای یک زندگی سالم و پرفایده بسیار مهم می باشد.

 

حال شما اگر اضافه وزن دارید، شما نیاز است شدت و مدت ورزشتان را زیاد کنید و همچنین یک غذای سالم و مغذی را مصرف کنید و اطمینان داشته باشید که به هدف خود خواهید رسید.

 

شمایی که اضافه وزن دارید، می توانید برنامه ۱۰-۱۰-۱۰ را انجام دهید و سعی کنید ۵ تا ۱۰ دقیقه به هر کدام از این ۱۰ دقیقه ها اضافه کنید.

برنامه ورزشی افراد چاق عبارت است از: ۱۵-۱۵-۱۵ یا ۲۰-۲۰-۲۰، یعنی سه روز در هفته و هر بار به مدت ۱۵ یا ۲۰ دقیقه

 

ورزش کردن در صبح

 

وقتی صبح از رختخواب بلند شدید، اولین ۱۰ دقیقه ورزش خود را شروع کنید. اگر بقیه افراد خانواده خواب هستند، خوب است. اما اگر آنها بیدارند، می توانند ۱۰ دقیقه صبر کنند تا شما ورزشتان تمام شود.

 

ورزش در وقت ناهار (اواسط روز)

 

اگر شما در طول روز، در خانه هستید، ۱۰ دقیقه در ظهر (نزدیک وقت ناهار) ورزش کنید.

 

اگر شما بیرون از منزل هستید و کار دارید، در زمان ناهار، ۱۰ دقیقه به خود استراحت دهید و یک پیاده روی سریع و یا ورزش های دیگر را انجام دهید.

 

اگر وقت کافی برای غذاخوردن ندارید، برخی تنقلات سالم را در میز کارتان بگذارید و قبل و یا بعد از ورزش مصرف کنید.

 

ورزش در شب

 

آخرین ۱۰ دقیقه ورزش خود را در شب انجام دهید. هنگامی که شام را گذاشته اید تا گرم شود و یا بعد از اینکه همه خانواده شام را خوردند و یا حتی بعد از اینکه بچه ها خوابیدند، شما می توانید ورزش کنید.

 

می دانم که شما بسیار کار دارید و می خواهید کارهایی را که در روز فرصت انجام آنها را نداشته اید، انجام دهید. اما این را بدانید که فقط ۱۰ دقیقه ورزش کردن باعث می شود تا به سلامتی و تناسب اندام برسید.

 

۸ راه برای ورزش کردن در خانه و یا محل کار تنها در ۱۰ دقیقه

 

– تمرین با وزنه در دست و یا نوار لاستیکی (کش ورزشی) و یا چوب ها یا میله های ورزشی و یا بدون هیچ کدام از این وسایل (دراز و نشست، شنای زمینی و غیره)

 

– کشش

 

– یوگا یا پیلاتس

 

– دویدن و یا راه رفتن (بر روی تردمیل هم می توان این ورزش را انجام داد)

 

– طناب زدن و پرش از طناب

 

– ورزش با دستگاه دوچرخه ثابت و یا دوچرخه واقعی

 

– از پله بالا رفتن

 

– دیدن فیلم های ورزشی و همگام با آن فیلم ها ورزش کردن

 

منبع: تبیان

گردآوری : گروه ورزشی سرزده

برچسب ها

مطالب پیشنهادی سرزده به شما

دیدگاه ها

۰
آموزش ثبت تصویر دیدگاه در گراواتار