همه چیز در مورد مسابقات المپیک ۲۰۱۲ لندن

مسابقات تابستانه المپیک ۲۰۱۲ لندن که رسما به عنوان المپیاد XXX شناخته می شود، از ۲۷ جولای تا ۱۲ اوت ۲۰۱۲ در شهر لندن واقع در انگلستان برگزار می شود.

everything-about-london

در مزایده ای که در سال ۲۰۰۵ توسط قهرمان سابق المپیک، سباستین کوئه برگزار شد لندن به عنوان میزبان مسابقات المپیک ۲۰۱۲ از بین رقبای خود که شهرهای مسکو، نیویورک سیتی، مادرید و پاریس بودند، انتخاب شد. دو شهر لندن و پاریس که با از بررسی های انجام شده پس از داوطلبی در سال ۲۰۰۳، دارای بهترین شرایط برای برگزاری مسابقات المپیک ۲۰۱۲ معرفی شدند، به شدت با هم در رقابت بودند که در نهایت در رای گیری نهایی در سال ۲۰۰۵، لندن با ۵۴ رای بر رقیبش با ۵۰ رای غالب شد.

با این انتخاب، لندن به تنها شهری که تا به حال سه بار به طور رسمی میزبان مسابقات المپیک مدرن بوده است تبدیل شد. (لندن در سالهای ۱۹۰۸ و ۱۹۴۸ هم میزبان مسابقات المپیک بوده است.)

 

محل برگزاری المپیک ۲۰۱۲

مکان اصلی برگزاری مسابقات المپیک ۲۰۱۲ لندن، پارک المپیک با ۲۰۰ هکتار زمین است که در محلی که قبلا یک پایگاه صنعتی بوده در شرق لندن بازسازی شده است. بعد از اعلام نتایج برای میزبانی المپیک ۲۰۱۲، بازسازی ها و آماده سازی های شهر لندن برای برگزاری مسابقات المپیک ۲۰۱۲ آغاز شد. بیشتر مکان های مسابقات در لندن بزرگ واقع شده است که به سه منطقه تقسیم شد: منطقه المپیک، منطقه رودخانه و منطقه مرکزی. اما علاوه بر اینها، بعضی مسابقات به ناچار در قسمت هایی خارج از مرزهای لندن بزرگ برگزار می شود، مثل مسابقات قایقرانی که در جزیره پورتلند واقع در دورست در ۲۰۰ کیلومتری جنوب غربی پارک المپیک برگزار خواهد شد. کار روی پارک المپیک در دسامبر سال ۲۰۰۶ آغاز شد.

everything-about-london 1

 

پارک المپیک لندن در جولای ۲۰۱۱

 

حمل و نقل

ارتقا و بهینه سازی سیستم حمل و نقل شهر لندن که در زمان رای گیری و بررسی های اولیه امتیاز ضعیفی آورده بود نیز جزء برنامه های آماده سازی شهر برای برگزاری مسابقات المپیک ۲۰۱۲ بوده است، که شامل وسیع تر کردن مسیرها، ایجاد خط قطار سریع ویژه مسابقات المپیک (جاولین)، ساخت مسیرهای جدید، بازسازی مسیرهای قبلی و … می شود.

 everything-about-london 2

جاولین ویژه مسابقات المپیک ۲۰۱۲ – لندن

 

همچنین برای متصل کردن مکانهای مختلف برگزاری مسابقات المپیک ۲۰۱۲ لندن، سیستم حمل و نقل کابلی (مثل تله کابین) با ارتفاع بیش از ۵۰ متر تعبیه شده که از روی رودخانه نیز عبور می کند. این سیستم قابلیت جابجایی ۲۵۰۰ نفر در ساعت را دارد و در هر ۳۰ ثانیه یک کابین می تواند حرکت کند. برنامه کلی حمل و نقل این است که ۸۰% ورزشکاران بتوانند در عرض ۲۰ دقیقه به محل برگزاری مسابقه خودشان برسند و ۹۳% در عرض ۳۰ دقیقه به محل خود رسیده باشند. پارک المپیک به ده خط ریلی مجهز شده است که ظرفیت جابجایی آنها با هم، ۲۴۰۰۰۰ مسافر در ساعت است.

 

بودجه لازم برای برگزاری مسابقات المپیک ۲۰۱۲

با اینکه هزینه های برگزاری مسابقات المپیک ۲۰۱۲ لندن توسط بخش خصوصی پرداخت می شود، اما هزینه ساخت و سازها و آماده سازی شهر از منابع عمومی تامین می گردد. هزینه برگزاری مسابقات حدود ۲ میلیارد دلار گزارش شده است که توسط اسپانسرها، تجارت،  فروش بلیط و حق پخش برنامه ها تامین می شود.

 

لوگوی مسابقات المپیک ۲۰۱۲ لندن

لوگوی مسابقات المپیک ۲۰۱۲ و پارالمپیک برای اولین بار در مسابقات سال ۲۰۱۲ با هم یکی است. این لوگو عدد ۲۰۱۲ را به تصویر کشیده که روی ۲ اول آن کلمه لندن (London) و روی عدد صفر آن هم حلقه های المپیک حک شده است.

 everything-about-london 3

مدال های المپیک ۲۰۱۲ لندن

در کل تعداد ۴۷۰۰ مدال برای مسابقات المپیک و پارلمپیک ۲۰۱۲ لندن در نظر گرفته شده است.مدالهای المپیک ۲۰۱۲ لندن  که توسط دیوید واتکینز طراحی شده، ۳۷۵ تا ۴۰۰ گرم وزن و ۷ میلی متر قطر دارد. طرح روی مدالها طبق سنت جدید در یک سمت عکس “نایک”، الهه پیروزی و در سمت دیگر لوگوی مسابقات همراه با یک سری خط که نماد انرژی ورزشکاران است می باشد.

everything-about-london 4

رونمایی از مدالهای المپیک ۲۰۱۲ لندن

 

برای تست کردن مجموعه، مسابقات قهرمانی زیادی در طول سالهای ۲۰۱۱ و ۲۰۱۲ در لندن برگزار شده است که اولین آنها مسابقات بسکتبال بود که در محل پارک المپیک برگزار شد.

 

مشعل المپیک ۲۰۱۲ لندن

مشعل المپیک ۲۰۱۲ لندن از ۱۹ می ۲۰۱۲ تا ۲۷ جولای ۲۰۱۲ (قبل از شروع مسابقات) در راه خواهد بود. پیمودن مسیر مشعل المپیک از یونان تا لندن ۷۰ روز طول می کشد که ۶۶ مراسم شبانه در پی دارد، از شش جزیره عبور می کند، و این مشعل توسط حدودا ۸۰۰۰ نفر در قسمتی از مسیر ۸۰۰۰ مایلی حمل می شود.

 everything-about-london 5

شروع مسابقات المپیک ۲۰۱۲ لندن

مراسم افتتاحیه مسابقات تابستانه المپیک ۲۰۱۲ لندن در روز ۲۷ جولای ۲۰۱۲ در لندن برگزار خواهد شد.

منبع:irhorseworld

گردآوری : گروه ورزشی سرزده

برچسب ها

مطالب پیشنهادی سرزده به شما

دیدگاه ها

۰
آموزش ثبت تصویر دیدگاه در گراواتار